Ярославський дав $3 млн на боротьбу з коронавірусом: Це час, коли потрібно думати не тільки про себе
У Харкові провели перше засідання першого в Україні антикризового штабу з боротьби з розповсюдженням коронавірусу. Голова штабу, власник і президент групи DCH Олександр Ярославський, провів зустріч у своєму готелі Kharkiv Palace із мером Геннадієм Кернесом і головою ОДА Олексієм Кучером.
17 березня в Харкові провели перше засідання антикризового штабу під головуванням власника і президента групи DCH Олександра Ярославського, у якому взяли участь харківський міський голова Геннадій Кернес та голова облдержадміністрації Олексій Кучер. Їх Ярославський запросив у свій готель Kharkiv Palace, повідомляє медіагрупа "Объектив".
"Олександр Ярославський керує штабом, його основна місія – організувати наповнення бюджету цього фонду всім необхідним. Це маски, це тест-системи, це апарати штучного дихання. Ми щойно з Олександром і Геннадієм Кернесом обговорили питання залучення інших бізнесменів", – заявив Кучер журналістам після наради, пише агентство "Українські новини". Він підкреслив, що в Україні це перший приклад роботи антикризового штабу.
Кернес анонсував на 19 березня нараду харківської влади з бізнесом для залучення підприємців до боротьби з пандемією.
"Є ініціатива Олександра Ярославського, щоб ми могли забезпечити можливості регіональної медицини для захисту жителів області, міста Харкова від коронавірусу. Для цього ми створили цей штаб і запрошуємо бізнесменів, які мають у своєму розпорядженні якісь можливості, брати участь у цій ініціативі. Ми зобов'язуємося зробити все можливе, у нас є Ярославський як прапор, є наші можливості – і в губернатора, і в мене як у харківського міського голови, щоб люди, особливо старшого покоління, відчули турботу про себе", – підкреслив він.
Ярославський підтвердив, що разом із китайським підприємцем, засновником компанії Alibaba Group Джеком Ма виділив Україні 1 млн тест-систем загальною вартістю $80 млн, і в Китай по них полетить президентський борт.
"Харківщина завжди вирізнялася згуртованістю. У нас був колись виклик – Євро 2012, ми всі згуртувалися і провели цей захід на найвищому рівні. Зараз ситуація дещо складніша. Але треба просто згадати, що ти харків'янин, слобожанин, залізти в кишеню глибше і витягнути звідти побільше, – заявив Ярославський. – На національну програму, яку вчора озвучив президент, – на медицину, на людей старшого віку – я дав учора $2 млн. І сьогодні на регіональну харківську програму виділив ще $1 млн. Треба буде більше, дам більше. Це час, коли потрібно думати не тільки про себе".
Тести на 200 тис. людей залишаться в Харківській області, підкреслив він.
Він закликав місцевих бізнесменів "не тільки зі сльозами на очах згадувати, як вони люблять Харків і Слобожанщину. А засунути руку в кишеню до манжет і від душі дати рідному регіону. Прізвища всі відомі, обов'язково опублікуємо, хто дав, хто не дав. Гроші ми зберемо точно. Харківщина не залишиться без медичного обладнання та матеріалів, а пенсіонери не залишаться без уваги".
Ярославський подякував меру й губернатору за співпрацю і сказав, що вони "моментально включилися".
"Завдання це нам по плечу, ми його вирішимо, як вирішували все до цього", – сказав бізнесмен.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ станом на 17 березня, коронавірусом інфіковано 173 344 людей у понад 150 країнах, 7019 осіб померли. Більшість хворих – 81 116 осіб – жителі Китаю.
В Україні підтверджено сім випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області, два – в Києві), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла. За кордоном від COVID-19 померла одна українка (вона жила і працювала в Італії), ще вісьмох лікують.
Із 18 березня президент України Володимир Зеленський дав доручення посилити карантинні заходи в країні через поширення коронавірусу й зупинити всі внутрішні залізничні, авіа- та автобусні перевезення, а також закрити метрополітени.
Кабмін України доручив Міністерству охорони здоров'я забезпечити тимчасове зупинення планових операцій і госпіталізацій та перепрофілювання медичних закладів для приймання й лікування інфікованих коронавірусом людей у важких станах. Верховна Рада ухвалила 17 березня низку законопроєктів, пов'язаних із пандемією, зокрема запропонувала ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення правил обсервації, а також за умисне зараження коронавірусом COVID-19.