Європейський суд визнав винними три країни ЄС у тому, що вони відмовилися приймати мігрантів 2015 року
Європейський суд визнав, що Угорщина, Польща і Чехія порушили законодавство ЄС, коли відмовилися прийняти нелегальних мігрантів та біженців 2015 року, хоча це передбачено спеціальною угодою країн Євросоюзу.
Суд Європейського союзу в Люксембурзі (European Court of Justice) визнав провину Угорщини, Польщі та Чехії в тому, що вони відмовилися приймати нелегальних мігрантів 2015 року. Про це йдеться в рішенні суду від 2 квітня.
"Держави – члени ЄС не можуть із метою ухилення від реалізації угоди посилатися ні на свої обов'язки з підтримки громадського порядку і захисту внутрішньої безпеки, ні на видимі недоліки механізму переселення", – написано в документі суду.
Отже, суд задовольнив позов Єврокомісії 2017 року, яка обвинувачувала ці три країни в порушенні європейського законодавства та невиконанні зобов'язань.
Ідеться про квоти на розселення 160 тисяч мігрантів та біженців, які нелегально пробралися на територію ЄС, зокрема в Грецію та Італію.
Квоти Євросоюз затвердив 2015 року, щоб розселити протягом двох років іноземців, які прибули.
Угорщина, Польща і Чехія, які мали дати притулок сумарно 10 тис. осіб, відмовилися це робити, пояснивши своє рішення захистом національної безпеки.
Зокрема, у грудні 2015 року Польща зобов'язалася швидко розмістити на своїй території 100 осіб, але не зробила цього, Угорщина не взяла на себе жодних зобов'язань, а Чехія в лютому та травні 2016 року погодилася розмістити 50 осіб, але фактично прийняла лише 20 мігрантів із Греції.
Європейська міграційна криза виникла восени 2015 року у зв'язку з багаторазовим збільшенням потоку біженців і нелегальних мігрантів до Євросоюзу із країн Північної Африки, Близького Сходу та Південної Азії і з неготовністю ЄС до їх приймання і розподілення.
Від початку 2015 року у країнах Європи попросило притулку понад 900 тис. осіб.
План щодо запровадження обов'язкових квот на приймання 120 тис. біженців з Африки, Азії та Близького Сходу у ЄС ухвалили глави МЗС Євросоюзу у вересні 2015 року. Проти плану виступили Румунія, Чехія, Словаччина та Угорщина, Фінляндія утрималася.