Імовірність, що в Україні є невиявлені випадки зараження новим коронавірусом, середня – МОЗ
Будь-яку інфекційну хворобу не можна зупинити за допомогою карантину, сказав в.о. головного директора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін.
Імовірність, що в Україну могла прибути людина, заражена коронавірусом 2019-nCoV, але її ще не було виявлено, оцінюють як середню. Про це на брифінгу 30 січня сказав в.о. головного директора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Така ймовірність є середньою. Насправді, це є ціною глобалізації, оскільки 50 тис. осіб щоденно перетинають державний кордон України, і будь-яка інфекційна хвороба не може бути зупинена ані карантинами, ані стовідсотковими заходами. Ми маємо забезпечити, перш за все, потенціал країни по готовності, по швидкому виявленню, по діагностиці і по максимально швидкій локалізації такого випадку, якщо він буде зареєстрований", – сказав він.
Кузін зазначив, що в Україні станом на 30 січня немає підтверджених випадків нового вірусу.
Уперше новий тип вірусу, який зумовлює атипову пневмонію, було підтверджено в китайському місті Ухань 31 грудня 2019 року. Початкові симптоми захворювання – підвищена температура й кашель. Станом на ранок 30 січня було відомо, що 170 людей померли, а кількість заражених становила майже 8 тис.
21 січня Національна комісія охорони здоров'я Китаю підтвердила передавання коронавірусу 2019-nCoV від людини до людини.
23 січня надзвичайний комітет ВООЗ після дводенного екстреного засідання вирішив поки не оголошувати надзвичайну ситуацію у сфері суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення. 27 січня ВООЗ виправила оцінку ризику коронавірусу 2019-nCoV на глобальному рівні з "помірного" на "високий".
Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус повідомив, що 30 січня надзвичайний комітет ВООЗ ще раз збереться на екстрене засідання через поширення коронавірусу 2019-nCoV.