Киянка отримала платіжку за тепло на 53 тис. грн. Суму буде сплачувати весь будинок

У "Київтеплоенерго" підтвердили, що киянка отримала в січні платіжку за опалення чотирикімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 м² на суму 52 932,18 грн

Фото: pixabay.com

Киянка Олена Тищенко отримала платіжку за опалення на суму приблизно 53 тис. грн, тому що вона єдина в будинку не встановила квартирного лічильника опалення, а згідно з методикою нарахування, різницю, яка є між показами загальнобудинкового лічильника й сумарними показами індивідуальних, нараховують жителям без індивідуального лічильника, пояснили в "Київтеплоенерго".

24 лютого киянка Олена Тищенко повідомила "112 Україна", що отримала за січень платіжку на 53 тис. грн і планує звертатися із заявою на "Київтеплоенерго" в поліцію.

"Я вважаю себе потерпілою від рук "Київтеплоенерго" в тому, що вони займаються шахрайством і неправомірно нарахували мені за місяць 39 Гкал. Це позначає суму 52 932 грн. Попередня квитанція становила в січні 19 Гкал і суму 24 тис., і за грудень 7 Гкал – 12 198 грн. Таким чином я постраждала на 90 тис. грн. Я буду звертатися в поліцію", – повідомила жінка.

Компанія "Київтеплоенерго" підтвердила у Facebook справжність платіжки за опалення, яку отримала жінка.

"Мешканка будинку за адресою вулиця Є. Сверстюка, 52в дійсно отримала в січні платіжку за опалення чотирикімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 м&³2; на суму 52 932,18 грн. Це не помилка і не технічний збій. Справа в тому, що у 23-поверховому будинку на вулиці Є. Сверстюка, 52в 177 квартир, на початку опалювального сезону лише п'ять квартир лишалися без квартирних лічильників опалення. А до початку лютого в будинку залишилася лише одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії. Мешканці квартир із лічильниками опалення оплачують лише спожите тепло за показаннями своїх лічильників та опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показами загальнобудинкового лічильника та сумарними показаннями всіх індивідуальних, нараховується мешканцям без індивідуального лічильника", – пояснили у пресслужбі.

У компанії зазначили, що нарахування за опалення в будинках, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення, здійснюють за методикою, затвердженою законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" №2119-VIII та постановою КМУ "Про затвердження правил надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" та "Типового договору про надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води та водовідведення" №630.

"Хоча з точки зору закону нарахування за опалення в будинку на вулиця Сверстюка, 52в правильне, однак з огляду на реалії – суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів. Одна квартира не повинна й не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не лише "Київтеплоенерго" і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає в недосконалості нормативної бази, зокрема постанови КМУ №630, вимог якої дотримуються теплопостачальники. Методика спричиняє колізію, коли фінансове навантаження за різниці між показниками загальнобудинкового лічильника та індивідуальними приладами обліку і місць загального користування покладається на споживачів без індивідуальних лічильників. Коли в будинку без індивідуальних лічильників лишається дві – чотири квартири, суми нарахувань стають шокуючими", – пояснили у пресслужбі.

Директор структурного підрозділу "Енергозбут" компанії "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін підкреслив, що ця методика працює, коли 50–70% квартир обладнано індивідуальними лічильниками. Якщо оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не сягає 100%, такий алгоритм дає збій.

"Для таких випадків потрібна методика, яка давала б змогу врегульовувати ці питання в інтересах споживача. Розуміючи абсурдність ситуації, яка виникла, ми будемо звертатися до уряду і профільного міністерства з ініціативою створення альтернативної методики проведення нарахувань для будинків, де більше ніж 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку", – додав він.

У компанії підкреслили, що найнадійніший спосіб уникнути такої ситуації для мешканців будинків, де сусіди встановили індивідуальні лічильники опалення, – також встановити індивідуальний лічильник.

"Київтеплоенерго" усвідомлює соціальне значення послуг, які надає компанія. Тому перерозподіл спожитого тепла будинком буде переглянуто і перерахунок буде здійснено", – резюмували в компанії.

25 лютого в "Київтеплоенерго" повідомили, що будинкові витрати тепла розподілили між усіма квартирами.