Комаровський: Коли я сказав про респіратори і костюми медико-біологічного захисту, мені повідомили, що в Україні порожні склади. Усе продали в Китай! G

Комаровський: Маску можна ще купити, де-небудь знайти. А нормальний респіратор?
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

В українських лікарів немає респіраторів спеціального рівня захисту, які потрібні їм для під'єднання хворих із коронавірусною інфекцією до апарату штучної вентиляції легенів. Про це в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону заявив український лікар-педіатр Євген Комаровський.

Україна продала свої респіратори і костюми медико-біологічного захисту Китаю, де триває спалах коронавірусної інфекції. Про це український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський повідомив в інтерв'ю журналісту, засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Коли я почав говорити щодо масок якісних, респіраторів, костюмів медико-біологічного захисту в січні, наприкінці січня, мені одразу повідомили про те, що в Україні в усіх підприємств, які це випускали, порожні склади. Вони вже все продали. Куди? Здогадайся. У Китай" – сказав педіатр.

За його словами, у Китаї цього не вистачає.

"Китай щойно це відчув, стали закуповувати за будь-які гроші. Наші заметушилися і швиденько продали. У нас же тут нікого це не хвилює. Піди зараз і купи костюм медико-біологічного захисту. Піди й купи респіратор із нормальним рівнем захисту. Маску можна ще купити, де-небудь знайти. А нормальний респіратор?" – зазначив Комаровський.

Він пояснив, що такі засоби захисту потрібні українським лікарям під час роботи з інфікованими коронавірусом.

"От коронавірус потрапив у стаціонар. Усі чули про те, від чого люди помирають. Люди вмирають від запалення легенів. А тепер дивися: запалення легенів – пацієнта треба під'єднати до апарата штучної вентиляції легенів. Для цього треба пацієнта заінтубувати. Що це означає? Спеціальну штуку, трубку запхати в горло, щоб потім до неї під'єднати апарат. А тепер дивися: що буде на обличчі в лікаря, який робитиме інтубацію? Що буде на обличчі в лікаря, який робитиме бронхоскопію? Коли йому в обличчя, в очі летять слина, мокротиння хворого з коронавірусною пневмонією, що в нього буде на обличчі в цей час? Маска? Маска не захищає. Респіратор спеціального рівня захисту, FFP3 називається, він потрібен для лікарів. А тепер покажіть мені хтось із мерів, у ваших лікарів це є? Але найжахливіше не те, що цього немає, а те, що ми розповідаємо, що ми готові, і те, що лікарі мовчать", – вважає Комаровський.

Він вважає, що "щойно міністр відкриє рот – піде на хрін".

"Тому що міністр робить? Каже: "Буде зроблено", – і виконувати! І ось цей ланцюжок, коли кожну людину на кожному місці перетворили на мовчазне залякане бидло... А в медицині, вибач, будь ласка... Це коли інженер на цьому заводі не потрібен, він піде на інший. Лікар нічого не вміє, як правило, окрім того, що він робить. Він ніщо без своєї лікарні, без цього обладнання... Він відкрив рот – його вигнали на хрін. Усе", – пояснив педіатр.

За його словами, ідеться не про кругову поруку.

"Це круговий страх, круговий дебілізм, кругове нерозуміння людей, що медицина – це... Без цього і країни немає. Зробімо все не невідкладне реально платним. Але кожна людина має знати, що коли тобі зле, аварія, операції, пологи, то миттєво безкоштовно все і всім завжди. Але якщо в нас у країні немає грошей на невідкладну допомогу – вибачте, будь ласка, отже, немає країни. Ну, або країна є – держави немає", – заявив Комаровський.

Комаровський: Володимире Олександровичу, я вас люблю. Але вони ніколи не дякуватимуть вам – ви завжди для них будете клоуном. Читайте повне інтерв'ю

Наприкінці грудня 2019 року в китайському Ухані вперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який зумовлює атипову пневмонію (спочатку вірус дістав назву 2019-nCoV). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.

Станом на 26 лютого в Китаї від нового коронавірусу померли 2715 осіб, заразилися – 78 064, вилікувалися – 29 745. За даними ВООЗ, за межами материкового Китаю станом на 26 лютого зареєстровано 2790 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію у 37 країнах, кількість померлих становить 44 людини

На території України хворих немає. Коронавірус було діагностовано у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess, яке стоїть на карантині біля берегів Японії.

20 лютого в селище Нові Санжари Полтавської області приїхали автобуси із громадянами, евакуйованими з китайського міста Ухань, де виявили епіцентр спалаху коронавірусу SARS-CoV-2. Евакуйовані заселилися в медцентр Нацгвардії України "Нові Санжари". Серед них 45 громадян України та 27 іноземців. Тести на коронавірус дали негативний результат.