Комаровський про конфлікт у Нових Санжарах: Ситуація тупо висмоктана з пальця, влаштували грандіозну ганьбу

Комаровський: Запитань купа, відповідей немає
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Жителям Нових Санжарів нічого не розповідають про коронавірус, у зв'язку з яким у селищі розмістили людей, евакуйованих із китайського Уханя, повідомив після поїздки в Нові Санжари педіатр Євген Комаровський.

Конфлікт у Нових Санжарах Полтавської області, пов'язаний із доправленням у місцевий санаторій евакуйованих із китайського Уханя громадян, "висмоктаний із пальця". Таку думку висловив педіатр Євген Комаровський після поїздки в селище, про яку він розповів на своєму YouTube-каналі.

"Ситуація, за великим рахунком, ну просто тупо висмоктана з пальця. На рівному місці на весь світ влаштували грандіозну ганьбу. Людям не розповідають нічого. Тобто люди, наші чиновники великі, які ухвалюють рішення, опуститися до людей, пояснити їм, що буде, що відбувається, що таке цей коронавірус тощо – просто нікому це не треба", – зазначив педіатр.

За його словами, "коли в місто, де люди нічого не знають, ні про що не попереджені, раптом заходить бронетехніка, влаштовують блокпости, коли розмови "ось летить" тощо – злякатися може хто завгодно і залякати може хто завгодно".

"Коли люди виходять зі спробою отримати відповіді на запитання, то немає людини, яка може дати відповіді. Запитань купа, відповідей немає", – заявив Комаровський.

Україна 20 лютого евакуювала з Китаю 45 українців і 27 іноземців. Їх помістили на обсервацію в медцентр Національної гвардії України в Нових Санжарах, де вони проведуть 14 днів.

Евакуація відбувалася на тлі протестів у Нових Санжарах і зіткнень місцевих жителів із силовиками. Відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 294 (масові заворушення) і ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Коронавірусна інфекція COVID-19, яку спричиняє коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV), почала поширюватися у грудні 2019 року в китайському Ухані. 30 січня 2020-го Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.

До 22 лютого інфіковано понад 77 тисяч осіб у 27 країнах світу (з них 76 288 – у Китаї), померло 2345 людей.