Комаровський розповів, коли закінчиться карантин в Україні G

Комаровський: Коли в Італії кількість хворих почне зменшуватися, а потім і вийде на нуль, – на цьому все закінчиться
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Епідеміологи радять скасувати карантинні заходи, якщо протягом 28 днів не фіксуватимуть нових випадків захворювання. Поки ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію в Італії погіршується, прогнозувати, коли закінчиться карантин, неможливо. Про це в авторській програмі редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив відомий український лікар Євген Комаровський.

Ситуація з епідемією коронавірусу може поліпшитися за один-два місяці. Таку думку в авторській програмі головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив відомий український лікар Євген Комаровський.

"Зараз чутливе населення постраждає, перехворіє... Місяць-два – і стане легше", – зазначив він.

Водночас Комаровський підкреслив, що прогнозувати, коли можна буде скасовувати карантин у зв'язку з коронавірусом, поки неможливо.

"Епідеміологи в деяких країнах говорять, що інтенсивні протиепідемічні заходи можна припиняти тоді, коли на певній території протягом 28 днів немає нових випадків захворювання. Тобто поки ситуація в Італії йде по висхідній – узагалі жодних прогнозів", – заявив він.

На його думку, у питанні скасування карантинних заходів можна орієнтуватися на Італію, яка зараз лідирує за темпами поширення хвороби і кількістю померлих від COVID-19.

"Коли в Італії [кількість хворих] почне поступово зменшуватися, а потім і вийде на нуль, як у Китаї (незалежно від наших дій, це особливості епідемічного процесу: всі, хто чутливий до вірусу і хто порушить [вимоги карантину], перехворіють), – на цьому все закінчиться. Але поки йде наростання. Навіть незважаючи на те, що всі вже налякані і всі ізольовані. Тобто можна напевно говорити, що є якісь епідемічні механізми, про які ми й гадки не маємо", – сказав Комаровський.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джона Гопкінса станом на 22 березня, загальна кількість інфікованих у світі становить понад 310 тис., померло понад 13 тис. осіб.

Незважаючи на те, що з 11 березня в Італії діють суворі карантинні заходи, країна посідає перше місце у світі за темпами поширення коронавірусу, перше місце за кількістю померлих і друге місце за кількістю заражених після Китаю. До вечора 22 березня в країні зареєстровано понад 59 тис. випадків зараження коронавірусом, 5476 хворих померли.