Комаровський: Уся ваша медреформа – це фікція, це до першої серйозної проблеми G

Комаровський вважає перший етап медреформи фікцією
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

В умовах епідемії коронавірусу медична реформа в Україні виявилася недієздатною. Таку думку в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський.

Медична реформа в Україні – це фікція. Таку думку лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський висловив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"У нас же є людина, яка розповідала нам усім, що в нас прекрасну реформу охорони здоров'я проведено. Тепер у кожного з нас є сімейний лікар. Правильно? Тепер кожен із нас має куди зателефонувати? Своєму сімейному лікарю. І сімейні лікарі мають зараз стати попереду із прапорами і розповідати всім, як правильно жити, що робити. А вони мають інструкції? А в них є якісь інструменти? А може сімейний лікар дати лікарняний без огляду пацієнта, наприклад, не запрошуючи його в поліклініку? А як зараз сімейному лікарю робити щеплення дітям? Треба ж продовжувати вакцинацію тощо. Ось і виходить, що, виявляється, уся ваша реформа – це фікція, це до першої серйозної проблеми", – сказав він.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. Закон набув чинності 30 січня 2018 року.

Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці обирали сімейного лікаря і підписували з ним декларацію.

Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року (пацієнтам мали почати надавати послуги за програмою "Безкоштовна діагностика"), але його запуск відклали. У підсумку з 1 липня почалася підготовка до наступного етапу реформи (до неї входять комп'ютеризацію лікарень, їх оснащення належним обладнанням та інше).

Наприкінці лютого 2020 року тодішній прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що другий етап медичної реформи стартує 1 квітня.