Ляшко: Масове тестування не дасть результатів, лише оманливе відчуття безпеки
Головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що масове тестування на коронавірус щодня робити неможливо, тому що жодна економіка цього не витримає.
Проведення масового тестування громадян на коронавірус не дасть необхідних результатів. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Україна 24".
"Про масове тестування. Ми розуміємо, що масове тестування безсимптомних хворих, які не були в контакті, нічого не покаже, воно може лише запустити оманливе відчуття безпеки", – переконаний Ляшко.
Головний санлікар наголосив, що 42 млн тестів щодня робити неможливо, тому що жодна економіка жодної держави цього не витримає.
"Що ми можемо зробити? Провакцинуватися від грипу, щоб коли прийде осінь і розпочнеться сезон зростання захворюваності на грип, ми хоч виключимо коінфекції, бо коли грип поєднується з коронавірусом – це набагато тяжчий перебіг захворюваності. Цим ми зменшимо кількість хворих в інфекційних лікарнях, відділеннях інтенсивної терапії, це буде наш соціальний вплив на те, щоб країна справлялася", – підкреслив він.
Ляшко додав, що влада планує активно комунікувати з людьми щодо необхідності вакцинації проти грипу, а також розглядає можливість забезпечити щепленнями проти грипу працівників життєво важливих для країни галузей.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні станом на ранок 8 травня коронавірус підтверджено у 14 195 осіб, 361 людина померла, а 2706 хворих одужали.
Методом полімеразної ланцюгової реакції в Україні провели 159 155 тестів на коронавірус, уточнив у Facebook Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.
7 травня Верховна Рада внесла зміни до законодавства для проведення "посиленого тестування" на коронавірус. Воно буде обов'язковим для осіб, які звертаються по медичну допомогу з ознаками СOVID-19, і для тих, хто з ними контактував. Медикам, залученим до лікування хворих на COVID-19, а також поліцейським і нацгвардійцям, незалежно від того, чи контактували вони з інфікованими коронавірусом, тестування мають проводити регулярно.
За даними сайта Worldometers, який аналізує статистичну інформацію з різних країн, лідером за кількістю тестувань є США, де провели понад 8 млн тестів. У Росії їх зробили 4,9 млн, у Німеччині – 2,7 млн, в Італії – 2,3 млн.