Мер Маріуполя Бойченко: Експрес їде до нас із Києва 14,5 годин. Рейс через день. А регулярний поїзд іде 18,5 годин, що для XXI століття просто непристойно G

Бойченко: Донецький аеропорт імені Сергія Прокоф'єва цілком міг би тимчасово переїхати в Маріуполь

Фото: Вадим Бойченко / Facebook

Міський голова Маріуполя Донецької області Вадим Бойченко в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів про проблеми міста з логістикою та повідомив, що великий бізнес Маріуполя і європейські партнери готові профінансувати багато проєктів.

В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів, що у це найбільше місто Донецької області, в якому працює великий бізнес, складно й незручно приїжджати. Тому на інвестиційному форумі в жовтні цього року, який відбудеться в місті, влада збирається обговорити проблеми логістики.

"Ремонт автодороги на стадії вирішення. Є труднощі із залізничним сполученням. Як я розумію, "Укрзалізниця" зараз розробляє техніко-економічне обґрунтування, щоб між Запоріжжям і Маріуполем електрифікувати дорогу. Тоді потяги зможуть їхати швидше. Нічний експрес, який ми запустили в березні, їде до нас із Києва 14,5 годин. Він вирушає в рейс через день. А регулярний поїзд іде 18,5 годин, що для XXI століття просто непристойно. Проблему потрібно терміново вирішувати. Необхідно зробити чотири основні кроки. Перше – швидко ухвалити пакет рішень, які дадуть змогу скоротити час у дорозі хоча б до 12 годин. Друге – потрібен комфортний графік. Наприклад, о 20.00 поїзд виїжджає з Маріуполя і о 8.00 прибуває до Києва. Третє – зробити так, щоб поїзд ходив щодня, а не через день, як зараз. Для цього необхідний додатковий потяг. І останнє – нам потрібні комфортні вагони не тільки для одного поїзда, а для всіх, які курсують між Маріуполем і Києвом", – зазначив Бойченко.

Він підкреслив, що для техніко-економічного обґрунтування потрібне фінансування, яке готові виділити європейські партнери.

"І хотілося б якихось гарантій, скажімо, меморандум, підписаний із Європейським інвестиційним банком. Зазвичай, коли є правильна налаштованість у європейських партнерів, усі питання можна швидко розв’язати. Наскільки я знаю таку налаштованість, потрібна тверда позиція нашого гаранта, і, я впевнений, у межах форуму ми вже можемо підписати певну угоду про модернізацію залізничного сполучення Маріуполь – Запоріжжя, щоб знизити час перебування поїзда в дорозі", – сказав мер Маріуполя.

Відповідаючи на запитання про аеропорт, він зазначив, що влада вже відновила злітну смугу, вона готова приймати і відправляти борти.

"Причому злітна смуга досить довга й може приймати такі літаки, як Boeing. Лише потребують уваги сам термінал та обладнання аеропорту, для чого необхідно 150 млн грн... У Маріуполі є великий бізнес. Компанія "Метінвест" готова повністю профінансувати цей проєкт", – сказав Бойченко.

Він також нагадав, що як юридична особа все ще діє Донецький аеропорт імені Сергія Прокоф'єва.

"Він цілком міг би тимчасово переїхати в Маріуполь. Ми жодних переговорів не проводили на цю тему, але готові імпровізувати. Головне – відкрити небо. А для цього в межах Мінських і нормандських угод треба розглянути пункт – запуск аеропорту в Маріуполі. Щоб відкрити над містом міжнародний повітряний простір і гарантувати безпеку польотів, під цим документом мають підписатися всі сторони. Відстань від лінії розмежування до аеропорту – 45 км. Цього досить, щоб говорити про безпеку", – додав мер Маріуполя.

Мер Маріуполя Бойченко: Люди з окупованих районів приїжджають до нас по пенсії, ліки, продукти і бачать, що в нас набагато кращеЧитайте повну версію інтерв'ю

Маріуполь – місто в Донецькій області на південному сході України. Один із найважливіших центрів металургії та машинобудування, великий морський порт. Маріуполь входить до десятка найбільших міст України, є найважливішим промисловим і великим економічним центром країни. Місто розташоване на відстані 113 км від окупованого Донецька.

Із початком воєнного конфлікту на Донбасі найкоротший залізничний шлях у Маріуполь став проходити через окуповані території Донецької та Луганської областей, тому "Укрзалізниця" пустила потяги іншим, довшим маршрутом.