Ми можемо поміняти свідомість Путіна і якраз зараз над цим працюємо – доктор психологічних наук Дідух
Президент РФ Володимир Путін – це безневинне відображення колективної свідомості народу Росії, і його позиція щодо України може бути змінена, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" доктор психологічних наук Микола Дідух.
Реінтеграція окупованих територій Донбасу неможлива доти, доки на сході України тривають бойові дії. Про це на глобальному саміті "Союзу вчених за мир", який проходить у Києві, кореспонденту видання "ГОРДОН" заявив доктор психологічних наук Микола Дідух.
"Травма, хай то психологічна чи фізіологічна, завжди заважає людині бути об'єктивною, адекватною в суспільстві і здатною сприймати нову інформацію. І неважливо, унаслідок чого отримана ця травма: чи це військовий конфлікт загалом, чи то стресові розлади в українських солдатів, чи то травма втрати, яка чітко простежується у наших переселенців. Адже вони втратили рідну землю, свої хати і змушені були переїхати на нові місця. У будь-якому випадку ми зможемо підійти до вирішення конфлікту глобального рівня, тільки подолавши проблему травми. Нам потрібно дати мир кожній окремо взятій людині. Мирні люди створюють мирні сім'ї, міста і країни. Тобто реінтеграція Донбасу неможлива, поки там ідуть бойові дії", – зазначив Дідух.
За його словами, президент РФ Володимир Путін, президент України Петро Порошенко і його попередник Віктор Янукович стали відображенням колективної свідомості українського і російського народів.
"Мирних угод не виконують. Історія показує, що вони просто не працюють. Їхня вартість дорівнює вартості паперу, на якому їх підписано. Діяти потрібно тільки через свідомість людини. Ми можемо поміняти свідомість Путіна і якраз зараз над цим працюємо. Путін – це безневинне відображення колективної свідомості народу Росії. Піде він – прийде інший, точно такий самий лідер. Тобто річ не в персоналіях. Цар, король, лідер країни – це завжди дзеркальне відображення колективної свідомості. Януковича теж обирали люди. І це ми винні в тому, що він правив країною. Тепер же, коли мої сусіди скаржаться на Порошенка, я відразу нагадую, що вони самі за нього голосували. Чого тепер скаржитися?" – підкреслив співрозмовник.
На його думку, забезпечити національну цілісність України може гармонізація колективної свідомості населення.
"На жаль, люди не знають про нові підходи. Тому вони вважають, що ситуація безвихідна. До національної цілісності приводить гармонізація колективної свідомості. На глибинному рівні ми всі – одне ціле. Відмінності проявляються лише на поверхні. Так ось така група може позитивно вплинути на свідомість людей в Україні і Росії. І, як результат, привести до влади у РФ нову людину. Те саме можна зробити і в нас. Проведені у США експерименти вже показали позитивні тенденції. Це зменшення кількості ДТП, поліпшення криміногенної ситуації тощо", – заявив Дідух.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей. За даними ООН, кількість загиблих на Донбасі перевищила 10 тисяч осіб.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де факто не контролює півострова.