Microsoft підтвердила причетність софта M.E.Doc до масової кібератаки вірусу Petya
27 червня в Україні було зафіксовано масштабну атаку "вірусу-здирника" Petya.A. Компанія Microsoft стверджує, що шкідливий процес було запущено після легального оновлення бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc українського виробництва.
В Україні під час масованої хакерської атаки було інфіковано 12,5 тис. комп'ютерів. Вірус поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc українського виробництва. Відповідна інформація з'явилася у блозі компанії Microsoft.
Зазначають, що атаку провели за допомогою "вірусу-здирника", який є новим варіантом шкідливого програмного забезпечення Ransom: Win32/Petya, однак більш витонченим, на відміну від свого попередника.
За словами фахівців компанії, процес зараження було запущено після легального оновлення M.E.Doc.
Є інформація про зараження, окрім України, у 64 інших країнах, серед яких Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія і США.
У Microsoft зазначили, що їхній антивірус Windows Defender зумів розпізнати загрозу, тому користувачам порадили вчасно оновлювати операційну систему, адже нові версії містять захист від усіх сучасних загроз.
27 червня "вірус-вимагач" Petya.A паралізував роботу комп'ютерних мереж в українських банках, ЗМІ, торгових організаціях тощо.
У кіберполіції України заявляли, що атака почалася через оновленння програми електронного документообігу M.E.Doc. Розробники програми у відповідь сказали, що заяви кіберполіції – помилкові.
Генеральний директор інтернет-супермаркету Rozetka Владислав Чечоткін стверджує, що програму M.E.Doc "всучив" представникам бізнесу екс-міністр доходів та зборів України Олександр Клименко, який зараз перебуває в міжнародному розшуку.
28 червня в Кабінеті Міністрів повідомили, що ситуація з вірусом – під повним контролем фахівців із кібербезпеки.