Мільярд доз вакцин від COVID-19 ВООЗ надішле у країни з низьким і середнім рівнем доходу
У світі 22 вакцини від коронавірусу проходять клінічні випробування. Їх тестують Великобританія, Китай, США, Німеччина, Південна Корея, Японія та Канада, про це розповів голова представництва Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт.
Якщо до кінця 2020 року в серійне виробництво надійде вакцина від коронавірусу, можливо, до кінця 2021 року її отримають люди, які перебувають у групі ризику і найбільше потребують захисту, про це в інтерв'ю "РБК-Україна", яке опубліковано 16 липня, заявив голова представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
За його інформацією, наразі у світі відбувається приблизно 700 випробувань.
"22 вакцини проходять клінічні випробування в таких країнах як Великобританія, Китай, США, Німеччина, Південна Корея, Японія і Канада... Декілька вакцин, а саме ті, які розробляються в Китаї та Британії, зараз знаходяться на третій фазі клінічних випробувань. Саме третя фаза досліджень стосується безпеки. Вона перевіряється на десятках тисяч людей", – зазначив Хабіхт.
За його словами, ВООЗ у співпраці з Коаліцією інновацій у забезпеченні готовності до епідемій та організацією GAVI (партнерство організацій, метою якого є збільшення доступності дитячої вакцинації в бідних країнах) визначить принцип розподілу вакцини від COVID-19.
"Завданням цієї співпраці є розподіл 2 млрд доз цих вакцин по світу. Із них 1 млрд має бути спрямований до країн із низьким та середнім рівнем доходу", – сказав голова представництва ВООЗ в Україні.
Він зазначив, що ведуть дискусії про те, яка країна має бути першою.
"Пріоритетними групами можуть бути медичні працівники, люди із супутніми захворюваннями, ті, кому за 65 років. Якщо виробництво буде збільшено й перевищить 2 млрд доз, то ми зможемо розподілити більше вакцин. Наша роль як ВООЗ – сприяти розробці таких критеріїв і допомогти з розподілом вакцини серед країн", – вважає Хабіхт.
Спалах COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 13,55 млн, із них більше ніж 7,55 млн вилікували, приблизно 585 тис. померли.
Протягом останньої доби в Україні коронавірусну інфекцію було підтвердженао у 848 осіб. Від початку епідемії COVID-19 діагностували у 56 455 осіб, 28 931 із них уже одужала, 1445 – померли.