МВС України щоквартально звітуватиме щодо розслідувань проти журналістів
Національна спілка журналістів України передала Міністерству внутрішніх справ перелік нападів на журналістів у різних регіонах.
Міністерство внутрішніх справ (МВС) України буде щоквартально публікувати звіти про розслідування злочинів проти журналістів у зв'язку з їхньою професійною діяльністю. Про це повідомляє пресслужба МВС.
У структурі МВС високопосадовців призначать відповідальними за розслідування нападів і публікацію результатів.
"Професія журналіста в Україні є небезпечною, а безкарність за напади – системною. Мета і парламентських слухань (стартують 6 листопада. – "ГОРДОН"), і нашого діалогу із МВС одна – захистити журналістів. Для цього мають з'явитися прецеденти ефективних розслідувань атак на журналістів та вагомого покарання нападників", – заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков погодився персонально реагувати на напади на журналістів.
НСЖУ передала МВС матеріали щодо підпалу автомобіля журналіста Сергія Гузя в Кам'янському Дніпропетровської області, побиття телеоператора Вадима Макарюка в Харкові, нападу радикалів на агентство "Укрінформ", стрілянини по пресцентру газети "Новий день" у Херсоні, побиття журналістів у Вінниці, Одеській, Житомирській та Чернігівській областях.
Очікують на службове розслідування за фактом побиття фотокореспондента Ігоря Єфімова співробітниками міліції під час Євромайдану.
Єфімова побили співробітники міліції 20 січня 2014 року під час виконання редакційного завдання. Він був у жовтому жилеті з написом "Преса", бейджем і фотокамерою. Лікарі діагностували в Єфімова травму голови зі струсом мозку, рани м'яких тканин, вивих плеча і садна.
Обвинувальний акт стосовно заступника командира батальйону патрульної служби управління Міністерства внутрішніх справ у Черкаській області Петра Паливоди за службову недбалість під час проведення акцій протесту, унаслідок чого було побито Єфімова, до суду передали в лютому 2015 року.
12 грудня 2016 року суд виправдав Паливоду, який на момент подій стажувався на зазначеній посаді. Рішення підтримав і Апеляційний суд Черкаської області, але Верховний Суд у березні 2018 року скасував рішення апеляційного суду, справу почали слухати спочатку.