На Чорнобильській АЕС заявили про десятикратне зниження гамма-випромінювання в зоні конфайменту
Із червня до вересня персонал цеху радіаційної безпеки Чорнобильської АЕС проводив вимірювання потужності гамма-випромінювання у ближній зоні нового безпечного конфайнменту.
Після установлення арки нового безпечного укриття над зруйнованим блоком №4 Чорнобильської АЕС гамма-випромінювання у ближній зоні від четвертого блоку зменшилося в середньому в 10 разів, повідомляє прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження на своїй сторінці у Facebook.
"Із червня до вересня цього року персонал цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) Чорнобильської АЕС проводив вимірювання потужності гамма-випромінювання у ближній зоні нового безпечного конфайнменту... Для виконання цього завдання працівники ЦРБ проводили заміри у трьох вертикальних площинах, кожна з яких мала дев'ять контрольних точок на висотах 30, 60 та 90 метрів над поверхнею землі. Площини розташовані від об'єкта "Укриття" на відстані 120, 256 та 355 метрів, покриваючи усю зону проведення робіт", – ідеться в повідомленні.
Після установлення арки та виконання підготовчих робіт із будівництва "Укриття" в першій площині рівень випромінювання впав у 9,9 раза, у другій – у 20,7 раза, у третій – у 12,6 раза.
Будівництво арки почали у 2012 році компанія "Новарка", консорціум французьких будівельних компаній "Буйг" і "Вінсі". Процес насунення арки на об'єкт "Укриття" Чорнобильської АЕС розпочали 14 листопада 2016-го і закінчили 29 листопада.
Очікують, що в листопаді 2017 року об'єкт введуть в експлуатацію і почнуть демонтаж нестабільних конструкцій "Укриття". Проект передбачає, що арку експлуатуватимуть протягом 100 років, це коштуватиме €1,5 млрд. Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін повідомляв, що протягом цього часу конструкція не потребуватиме догляду.
Аварія на Чорнобильській станції сталася 26 квітня 1986 року.