"Наше завдання – припинити потік контрабанди". У Мінсоцполітики повідомили, що не будуть боротися з бізнесом із продажу секонд-хенду

Коваль: Ми жодним чином не виступаємо проти легальних магазинів з уживаними речами
Фото: pixabay.com

В Україну завозять контрабанду під виглядом гуманітарної допомоги, яку потім продають як секонд-хенд, заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль.

Ініціатива Міністерства соціальної політики щодо секонд-хенду є боротьбою зі "схемами на гуманітарці" і не має жодного стосунку до легального бізнесу з продажу в Україні уживаних речей. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль.

"Наше завдання – припинити потік контрабанди, яка завозиться в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Тому що досить часто "гуманітарний вантаж" використовується не для допомоги людям, а для ухилення від сплати податків. Знаєте чому? Тому що "гуманітарну допомогу" не потрібно розмитнювати! Гуманітарний вантаж – це предмети, які безкоштовно роздаються цільовим категоріям населення чи установам. На ньому ніхто не повинен заробляти і єдина його мета – допомогти тим, хто цього справді потребує", – зазначив Коваль.

За його словами, часто секонд-хенд завозять в Україну як гуманітарну допомогу, після чого продають у магазинах. Щорічно від цих схем державний бюджет утрачає до 2 млрд грн, підкреслив чиновник.

"Ми жодним чином не виступаємо проти легальних магазинів з уживаними речами, тобто "секонд-хендом". Якщо товари в ці магазини завезені та продаються відповідно до норм вітчизняного законодавства – ми не маємо нічого проти!" – додав Коваль.

26 грудня він заявив, що Міністерство соцполітики України має намір заборонити ввезення на територію країни вживаних речей під виглядом гуманітарної допомоги.