"Не має бути ілюзій, що у травні закінчиться карантин". Шмигаль вважає, що обмеження триватимуть два роки
У світі фіксують другу хвилю коронавірусної інфекції, тому українцям треба вчитися жити в умовах обмежень, вважає прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Обмеження, пов'язані з коронавірусною інфекцією, можуть тривати два роки. Таку думку прем'єр-міністр країни Денис Шмигаль висловив "РБК-Україна" в інтерв'ю, опублікованому 22 квітня.
"Світ змінився. І сумнівів ні в кого немає, що ми будемо жити в нових умовах. Ми всі маємо дотримуватися масочного режиму, дотримуватися певних правил дезінфекції, ми всі маємо дотримуватися соціальної дистанції, визначених правил поведінки у транспорті, у громадських місцях, у магазинах і так далі. Тобто це ціла низка речей, із якими ми маємо навчитися жити щоденно. Так, як, наприклад, ми чистимо зуби кожного дня, ми маємо навчитися жити із цим. За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щонайменше наступних два роки", – сказав він.
На уточнювальне запитання, чи будуть умови обмеження протягом наступних двох років, прем'єр-міністр відповів: "В умовах боротьби з коронавірусом".
"ВООЗ передбачає, і ми із цим погоджуємося, що наступні два роки ми будемо жити в умовах протистояння цій хворобі та збереження життя і здоров'я наших людей. Тому тут не має бути ілюзій, що у травні місяці закінчився карантин, і ми всі вийшли і все забули", – пояснив Шмигаль.
За його словами, в інших країнах, "які ніби першу хвилю" коронавірусної інфекції здолали, фіксують другу хвилю COVID-19.
"Тому ілюзії, що Україні вдалося втримати першу хвилю й усе в порядку, немає. Потрібно вчитися жити в нових умовах", – підкреслив Шмигаль.
Станом на ранок 22 квітня COVID-19 підтверджено у 6592 жителів України, з яких 424 вже одужали, а 174 людини померли.
Карантин в Україні було введено 12 березня і посилено 6 квітня (обмежувальні заходи діятимуть як мінімум до 24 квітня). Водночас влада вже заявляла про намір продовжити його до середини травня.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 22 квітня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 2,56 млн, із них 177,5 тис. померли, понад 686 тис. одужало.