Пальчевський: В Україні є таємні переносники коронавірусу
Пацієнтів, у яких виявили коронавірус, не завжди виходить знайти, зазначив український телеведучий, власник клініки Eurolab Андрій Пальчевський.
Переносниками коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні може бути більше громадян, ніж офіційно зареєстровано. Таку думку телеведучий і бізнесмен, власник клініки Eurolab Андрій Пальчевський висловив "Обозревателю" в інтерв'ю, яке було опубліковано 20 березня.
"Сьогодні був випадок: ми отримали із закордонної клініки підтвердження позитивних результатів тестів, зроблених у Eurolab, подзвонили двом пацієнтам, але вони відмовилися говорити з нами. Навіть не назвали місця, де зараз перебувають... У нас же люди бояться не кримінальної відповідальності, а що їх будуть примусово лікувати або посадять під домашній арешт. Тому і склалася ситуація, коли в Україні є таємні переносники коронавірусу", – сказав він.
Бізнесмен вважає, що реальних хворих у сотні разів більше, ніж виявлено офіційно.
"Ми тут схожі на Індію, у якій на сьогодні знайдено всього 230 хворих. Але індійські правозахисники б'ють на сполох, вони звинувачують місцеву владу в тому, що у країні просто не проводиться тестування в необхідних масштабах. Я думаю, що подібна трагедія розгортається і в Україні, і це найнебезпечніше, що може бути", – заявив Пальчевський.
За його словами, пацієнти можуть називатися у приватних клініках вигаданими іменами, а паспорти вимагати такі медустанови не мають права.
"Хоча всю інформацію про підтверджені діагнози на коронавірус клініка одразу ж відправляє в санітарну службу, у подальшому не завжди виходить відшукати хворого", – пояснив Пальчевський.
19 березня мер Києва Віталій Кличко розповів, що у 50-річного жителя столиці приватна клініка виявила коронавірус, але не повідомила про це в МОЗ.
В Україні станом на 20 березня підтверджено 27 випадків зараження коронавірусом, троє людей померли. За кордоном від вірусу лікують 13 українців, дві жінки померли.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джона Гопкінса, до вечора 20 березня у світі зареєстровано понад 250 тис. інфікованих, більше 10 тис. людей померло.
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції заборонили масові заходи і закрили навчальні заклади. Окрім того, у ніч на 16 березня Україна повністю заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, із 17 березня зупинила авіаційне сполучення з іншими країнами, а з 18 березня у країні мають зупинити внутрішні пасажирські перевезення. У багатьох містах також закрили торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні та бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби. Обмежувальні заходи триватимуть протягом трьох тижнів – до 3 квітня.