Перед посольством Угорщини в Києві активісти спробували спалити опудало Орбана
Приблизно 70 активістів вимагало від Угорщини та її прем'єр-міністра Віктора Орбана припинити недружню політику і дії проти України, зокрема зупинити роздавання угорських паспортів.
20 червня в Києві перед посольством Республіки Угорщина приблизно 70 протестувальників закликало прем'єр-міністра країни Віктора Орбана припинити недружню політику і дії проти України, повідомляє "Голос.uа". Активісти назвалися членами Київської волонтерської сотні, зазначає видання.
Серед вимог мітингувальників – "припинити фінансувати і підтримувати антидержавні заходи на українській землі, роздавати громадянам України угорські паспорти та агітувати за навчання закарпатських українців угорською мовою".
Вони принесли опудало, що символізувало прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, і спробували його підпалити, а потім кинули його на землю і розтоптали.
"На нашій, Богом даній землі буде тільки одна мова – це українська. Угорські школи повинні бути, але тільки в самій Угорщині! В Україні діти будуть вчитися тільки рідною мовою – українською!" – цитує портал організаторів акції протесту.
Відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
7 лютого 2018 року заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді із заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили основні позиції щодо врегулювання мовного питання.
8 лютого у МЗС Угорщини спростували інформацію про досягнення домовленостей з Україною стосовно мовних норм закону "Про освіту".
Угорщина вже тричі ветувала засідання комісії Україна – НАТО на міністерському рівні.
Генсек Альянсу Єнс Столтенберг підкреслив 26 квітня, що Угорщина й Україна мають якомога швидше подолати розбіжності.