Поліцейські намагалися потрапити в лікарню до Гандзюк усупереч забороні лікарів – Масі Найєм

Найєм: Можливо, у поліції не зрозуміли, що саме сталося з Катериною
Фото: Masi Nayyem / Facebook

Поліцейські потрапили б у лікарняну палату зі співробітницею Херсонської міськради Катериною Гандзюк, якби не лікарі, які заборонили відвідування, зазначив знайомий Гандзюк, юрист Масі Найєм.

Незважаючи на лікарську заборону відвідувати в медзакладі постраждалу від нападу співробітницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, до неї намагалися пройти співробітники поліції. Про це 15 серпня повідомив у Facebook знайомий Гандзюк, юрист Масі Найєм.

"Лікарі на деякий час заборонили відвідування Катерини Гандзюк. Навіть батьку та чоловіку. Але поліція, яка надає державну охорону Катерині, вирішила, що це не стосується інших поліцейських, які сьогодні намагалися пройти до Катерини попри заборону", – написав він.

За словами юриста, "якби не лікарі, до неї б таки потрапили" співробітники Нацполіції.

"Це ненормально, оскільки статус поліцейського аж ніяк не надає сил Катерині, якій постійно роблять операції, і її організм усе ще бореться з наслідком злочину. Можливо, у поліції не зрозуміли, що саме сталося з Катериною. Цю дівчину облили кислотою. У неї частину поверхні обличчя і велику частину поверхні тіла геть роз'їла кислота. На руках майже не залишилося живих вен. Лікарі попросили охорону не пропускати відвідувачів до неї. Це важко зробити?" – зазначив Найєм.

Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла. Кислота потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її на літаку доправили до Києва для подальшого лікування.

Спочатку правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "хуліганство". Але пізніше поліція двічі змінювала кваліфікацію: спочатку – на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого", потім – на "замах на вбивство з особливою жорстокістю".

У Міністерстві внутрішніх справ України заявляли, що слідство розглядає кілька версій інциденту, серед яких службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція та побутові конфлікти.