Полозов: Схоже, Москва своєю риторикою квапить Київ, щоб якомога швидше з'явився вирок Вишинському
Президент України не може помилувати головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, оскільки в нього немає вироку суду, який набув чинності, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.
Росія зацікавлена в тому, щоб в Україні якнайшвидше набув чинності вирок головному редактору "РИА Новости Украина" Кирилу Вишинському. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив адвокат Микола Полозов, коментуючи заяву спікера Кремля Дмитра Пєскова про те, що звільнення Вишинського – "не тема для обмінів із Києвом".
"Потрібно розрізняти риторику Пєскова і реальні дії Кремля. Зрозуміло, що Вишинський – їхня людина. Зрозуміло, що влада РФ вклалася в медіа-кампанію на його підтримку. І, звичайно ж, вони тиснуть на українську владу з вимогами відпустити Вишинського. По суті, аналогічна ситуація і з боку Києва, який вимагає відпустити, наприклад, [політв'язня] Олега Сенцова. Але РФ Сенцова не відпускає. Скажімо так, є певна процедура передавання людей з однієї країни в іншу. Усі українські політв'язні, яких досі передавали Україні з РФ, проходили процедуру помилування. Формально це відбувалося у межах якогось обміну. А ось у ситуації з Вишинським – немає вироку, який набув чинності. Без цього президент не може його помилувати", – підкреслив адвокат.
Він уважає, що влада РФ радше видасть в обмін на Вишинського українського журналіста Романа Сущенка, ніж Сенцова.
"Що стосується Сенцова чи Сущенка, то щодо них уже є вироки, які набули чинності. Інакше кажучи, немає перешкод, щоб їх на когось обміняти. Схоже, Москва своєю риторикою квапить Київ, щоб якомога швидше з'явився вирок Вишинському, який набув чинності. Щоб реалізовувати юридичні процедури, якими оформляють ухвалені політичні рішення. На мій погляд, до Сенцова у Кремля є щось особисте. На відміну від того самого Сущенка. Тому, я думаю, Кремль погодиться з обміном Вишинського радше на Сущенка, ніж на Сенцова. Юридично це буде називатися помилуванням Сущенка "в нікуди". Тобто така перспектива є. А те, що зараз говорить Пєсков, – це спекуляції на проблемі", – зазначив Полозов.
15 травня в офісі "РИА Новости Украина" в Києві відбулися обшуки, слідчі дії тривали також вдома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Того самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді. 17 травня суд заарештував його.
Журналіст розповів, що у нього є два паспорти – український і російський. 1 червня на засіданні суду в Херсоні, який розглядав апеляцію на запобіжний захід, керівник "РИА Новости Украина" заявив про відмову від українського громадянства і попросив у президента РФ Володимира Путіна "правового захисту та вжиття заходів щодо звільнення". У Державній міграційній службі України повідомили, що Вишинський не може відмовитися від громадянства, тому що перебуває в статусі підозрюваного.
25 вересня заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко заявив, що СБУ завершила розслідування кримінального провадження щодо Вишинського, готують матеріали для передання в суд.
Прокуратура має намір просити для підозрюваного 12 років ув'язнення.
1 листопада суд продовжив арешт Вишинському до 28 грудня.