"Радіо Свобода" назвало грубим порушенням міжнародних стандартів одержаний ГПУ доступ до телефонних розмов журналістки Седлецької
Прес-секретар Radio Free Europe / Radio Liberty Джоанна Левісон заявила, що рішення надати Генпрокуратурі доступ до телефонних переговорів ведучої програми "Схеми" Наталії Седлецької створює несприятливу атмосферу для журналістів і його має бути скасовано.
Доступ Генеральної прокуратури України (ГПУ) до телефонних переговорів журналістки і ведучої програми "Схеми" (проект "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший") Наталії Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці даних досудового слідства директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником грубо порушує міжнародні стандарти.
Таку заяву прес-секретаря Radio Free Europe / Radio Liberty Джоанни Левісон опублікував 4 вересня сайт "Радіо Свобода".
"Це рішення створює несприятливу атмосферу для українських журналістів і має бути скасоване. Те, що запит охоплює тривалий період спілкування з телефона, що належить відомій українській журналістці, яка успішно викриває високопосадову корупцію, викликає серйозне занепокоєння про справжні наміри тих, хто шукає інформацію", – уважає вона.
Редакція програми "Схеми" у Facebook підкреслила, що рішення надати на 17 місяців доступ до дзвінків, смс-повідомлень і даних про місцеперебування Седлецької – "не лише зневага права на приватність, гарантованого Конституцією, це і тиск на незалежну журналістику в Україні".
"Слідство вважає, що зустріч Артема Ситника з низкою журналістів у форматі "не під запис" відбулася в травні 2017 року. Однак силовики отримали доступ до приватної інформації журналістки Седлецької протягом цілих 17 місяців! Весь цей час наша редакція під керівництвом Наталки видавала щотижня резонансні антикорупційні розслідування. Тож що насправді шукають слідчі?" – ідеться в заяві.
3 вересня агентство "Українські новини" повідомило, що Печерський райсуд Києва дозволив ГПУ доступ до телефонних переговорів Седлецької у справі, у якій фігурує Ситник, за період із 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року включно.
15 листопада 2017 року народний депутат від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко звернув увагу членів антикорупційного комітету Верховної Ради на опублікований у мережі аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос Ситника, на зустрічі, імовірно, із журналістами, зачитує їм матеріали прослуховування Ірини Німець, цивільної дружини колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, якого НАБУ підозрювало у незаконному збагаченні.
17 листопада прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що ГПУ розпочала кримінальне провадження щодо Ситника за заявою Німець і нардепа від "Народного фронту" Олени Масоріної.
Кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер), ч. 1 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ч. 1 ст. 328 (розголошення державної таємниці), ч. 2 ст. 387 (розголошення даних досудового слідства або дізнання) Кримінального кодексу України.
Сам Ситник заявляв, що він не розголошував ні державної таємниці, ні таємниці слідства.
21 серпня 2018 року ЗМІ повідомили, що ГПУ готує повідомлення про підозру Ситнику.