Ризик завезення коронавірусу в Україну оцінюється як середній – МОЗ
Середній рівень ризику завезення коронавірусу 2019-nCoV в Україну не потребує обмежень на переміщення вантажів, товарів або осіб, які подорожують, розповів виконувач обов'язків генерального директора Центру громадського здоров'я при МОЗ України Ігор Кузін.
Ризик завезення коронавірусу 2019-nCoV в Україну оцінюють як середній. Про це 23 січня під час брифінгу повідомив виконувач обов'язків генерального директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"На сьогоднішній момент для осіб, які подорожують до міста Ухань, установлений середній ризик можливого інфікування. Це певна градація з точки зору епідеміології. Ризик занесення або імпорту випадків у країни європейської спільноти або конкретно до України також оцінюється як середній", – заявив Кузін.
За його словами, цей рівень не потребує обмежень на переміщення вантажів, товарів або осіб, які подорожують.
"Тим не менш, Центром громадського здоров'я впроваджено певні дії по забезпеченню готовності відповіді на потенційні завезені випадки", – сказав Кузін.
Уперше новий тип вірусу, який викликає атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в Ухані (провінція Хубей, Китай) – місті, населення якого становить понад 11 млн осіб. Наразі кількість загиблих від нового коронавірусу у КНР становить 17 осіб, хворих – 582.
21 січня по одному випадку захворювання підтверджено в Південній Кореї, Тайвані та США. Окрім того, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, ще чотири випадки захворювання зафіксовано в Таїланді й один – у Японії. 22 січня ще один випадок інфікування підтвердили в Гонконзі, у РФ жінку госпіталізували з підозрою на коронавірус.
22 січня відбулося засідання комітету з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров'я через спалах пневмонії в Китаї, викликаної коронавірусом. 23 січня ВООЗ ухвалить рішення, оголошувати надзвичайну ситуацію у сфері суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення, чи ні.