РПЦ припинила спілкування з Александрійським патріархатом через визнання помісної української церкви
Синод Російської православної церкви висловив "глибоку скорботу" у зв'язку з антиканонічними діями патріарха Александрійського Феодора II через визнання ним автокефалії Православної церкви України.
Російська православна церква припиняє будь-яке спілкування з патріархом Александрійським і всієї Африки Феодором II, який у листопаді визнав автокефалію Православної церкви України. Таке рішення 26 грудня ухвалив Синод РПЦ на своєму засіданні, ідеться на сайті РПЦ.
На синоді постановили "висловити глибоку скорботу" у зв'язку з антиканонічними діями патріарха Феодора й нагадати йому, що таке рішення суперечить попереднім заявам патріарха про підтримку Української православної церкви Московського патріархату.
"Підтвердити неможливість поминання імені патріарха Александрійського Феодора в диптихах, а також молитовного та євхаристійного спілкування з ним", – ідеться у постанові Синоду РПЦ.
Там повідомили, що збережуть церковне спілкування з усіма архієреями Александрійської православної церкви, крім тих, які підтримали або в майбутньому підтримають легалізацію ПЦУ.
Синод РПЦ вирішив зупинити діяльність представництва Александрійського патріархату при Московському патріаршому престолі, а представництво патріарха Московського при патріархові Александрійському вирішили перетворити на парафію РПЦ у Каїрі.
Парафії РПЦ в Африці тепер виведуть із-під юрисдикції Александрійського патріархату, їм нададуть ставропігійний статус – вони перейдуть у пряме підпорядкування патріарху РПЦ Кирилу.
ПЦУ було створено у грудні 2018 року через об'єднання Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Українська православна церква Московського патріархату створення нової церкви не підтримала.
5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його у Стамбулі очільнику Православної церкви України митрополиту Епіфанію.
8 листопада Александрійський патріархат приєднався до церков, які визнали автокефалію Православної церкви України.