Садовий заявив про необхідність евакуювати дітей зі Львова в разі загострення сміттєвої кризи
Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що сміттєву кризу у Львові повинна вирішити державна влада.
Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що має намір звернутися до міжнародних організацій і посольств із проханням про евакуацію дітей зі Львова, якщо така необхідність з'явиться. Про це Садовий заявив сьогодні на брифінгу, повідомляє ZIK.
"На сьогоднішній день ми стоїмо перед проблемою. Я дав команду писати листи всім міжнародним організаціям і посольствам. Бо ми повинні передбачати евакуацію наших дітей, можливо, у табори, в інші країни. Забруднення ґрунту, щурі. Реакції немає. Я не маю жодного офіційного меседжу на свої листи та повідомлення", – заявив львівський мер.
За його словами, сміттєву кризу у Львові повинна вирішити державна влада.
Садовий додав, що проблему зі сміттям у Львові багато років не вирішували, тому що не було ділянок під новий полігон.
"Буде політична воля вирішити проблему – вона буде вирішена за один день. Якщо не буде політичної волі, буде постійна дискусія, розмови, звинувачення", – підкреслив він.
Колапс системи утилізації сміття у Львові почався після пожежі на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.
27 січня 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що буде виділено ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу для вирішення проблеми зі сміттям, а міська влада Львова буде зобов'язана побудувати його протягом шести місяців. 21 квітня керівництво Львова, Львівської області та мери 20 міст регіону підписали меморандум про співробітництво щодо приймання львівського сміття на свої полігони. За умовами меморандуму, сміття зі Львова протягом двох років будуть вивозити та утилізовувати на полігонах міст області, тимчасом як Львівська міськрада ухвалить остаточне системне рішення щодо способу подальшої утилізації твердих побутових відходів.
Станом на 12 травня лише три міста області погодилися приймати тверді побутові відходи зі Львова, повідомляла прес-служба міськради.
Сміття з міста регулярно виявляють у різних частинах України, його незаконно вивантажують на не відведених для цього територіях. 9 червня під Києвом невідомі вивантажили 60 тонн сміття зі Львова, повідомили в поліції Київської області.
12 червня міська комісія Львова звернулася до Кабінету Міністрів із проханням оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації, повідомив львівський міський голова Андрій Садовий.
У відповідь на це Гройсман порадив Садовому "не шукати крайніх" у вирішенні проблеми зі сміттям.
14 травня у Львові під варту взяли керівника підприємства, що вивозить сміття, повідомила прокуратура Львівської області.
Садовий висунув Гройсману шість вимог, які він має прийняти для вирішення проблеми з вивезенням сміття в місті. Прем'єр-міністр зазначив, що у Львова є кошти на депозиті та на них можна побудувати "золотий сміттєвий полігон".
У зв'язку із ситуацією зі сміттям у Львові 19 червня голодування оголосив лідер парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк. За його словами, він протестує проти "свавілля центральної влади".
Слідом за ним голодування оголосила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.