Садовий заявив, що вісім міст Львівської області почали приймати сміття зі Львова
Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що щодня з міста вивозять 640–680 тонн сміття, накопичені 11 тис. тонн ще залишаються на землі
Вісім міст Львівської області почали приймати сміття зі Львова на свої полігони. Щодня з міста вивозять 640–680 тонн сміття, повідомив міський голова Андрій Садовий під час брифінгу, заявила прес-служба міської ради.
"На сьогоднішній день до восьми міст включилось у роботу. Працюємо з іншими містами. При сьогоднішньому обсязі полігонів в області, на жаль, область не може прийняти весь об'єм зі Львова. Потрібна підтримка з інших полігонів по Україні, або робити в межах області перевантажувальну станцію, де би можна було швидко вивезти відходи, накопичені у Львові, і плавно вивозити по полігонах по Україні", – заявив Садовий.
За його словами, ще приблизно 11 тис. тонн накопиченого сміття лежить на землі і на перевантажувальних станціях.
У прес-службі додають, що цього тижня місто почне маркувати сміттєві майданчики, щоб закликати жителів сортувати сміття.
Львівський мер також зазначив, що міськради в областях Західної України теж планують ухвалювати рішення щодо приймання відходів зі Львова.
"Ті сесії, які раніше приймали рішення не працювати, зараз приймають рішення відкривати свої полігони. Я оптимістично дивлюсь у завтрашній день. Блокада, в якій ми живемо більше року, починає тріщати. Але сказати, що її зняли, я поки не можу", – зазначив Садовий.
Він додав, що голодування народних депутатів від фракції "Самопоміч" Олега Березюка, Оксани Сироїд і Тараса Пастуха досягло мети.
"Ще раз підкреслюю, якби не Олег Березюк та Оксана Сироїд, які вийшли на граніт, якби не було звернення Ради церков зняти блокаду, я не знаю, що було б сьогодні в місті", – наголосив Садовий.
20 червня лідер парламентської фракції "Самопоміч" Березюк оголосив голодування, "підтримуючи львів'ян та протестуючи проти свавілля центральної влади". Того самого дня до нього приєдналися Сироїд і Пастух. Лікар, який обстежив нардепів удень 23 червня, заявив, що їхній стан близький до критичного.
24 червня Сироїд госпіталізували, Березюк і Пастух припинили голодування.
Колапс системи утилізації сміття у Львові розпочався після пожежі на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.
12 червня міська комісія Львова звернулася до Кабінету Міністрів з проханням оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації, повідомив Садовий. У відповідь на це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман порадив Садовому "не шукати крайніх" у розв'язанні проблеми зі сміттям.
Садовий висунув Гройсману шість вимог, які той має прийняти для вирішення проблеми з вивезенням сміття в місті. Прем'єр-міністр зазначив, що у Львова є кошти на депозиті та на них можна побудувати "золотий сміттєвий полігон".
22 червня Львівська обласна державна адміністрація (ОДА) попросила Львівську міську раду передати повноваження з вивезення сміття з міста. Повідомляли, що ОДА готова протягом 20 днів очистити Львів від сміття, а також вивозити сміття на постійній основі.