"Шукати "нульових пацієнтів" безглуздо". Науковці назвали нові дати поширення коронавірусу у світі
Генетичний аналіз мутацій SARS-CoV-2 свідчить про те, що його швидке поширення в Європі, Америці й інших регіонах почалося восени 2019 року, про це йдеться в дослідженні, яке провели фахівці з Великобританії та Франції.
Вивчення зразків коронавірусу SARS-CoV-2 у 7600 пацієнтів засвідчує, що він циркулював у людській популяції з осені минулого року й дуже швидко поширився після першого зараження. Про це йдеться в дослідженні британських і французьких науковців, яке опубліковано 5 травня на сайті ScienceDirect.
"Філогенетичні оцінки підтверджують, що пандемія COVID-19 почалася між 6 жовтня й 11 грудня 2019 року, що відповідає часу потрапляння агента в організм людини", – ідеться в резюме.
Науковці виявили 198 мутацій вірусу, повторювані мутації можуть вказувати на продовження адаптації SARS-CoV-2 до його нового носія – людини, ідеться в публікації. Водночас різноманітність штамів SARS-CoV-2 фіксують у всьому світі, без виражених регіональних особливостей.
Дослідження також доводить природне походження коронавірусу, але не дає 100-відсоткової гарантії, що первинним носієм були підковоносі кажани.
Як сказав один з авторів публікації Франсуа Баллу телеканалу CNN, аналіз виключає будь-який сценарій, який передбачає, що SARS-CoV-2 міг бути в популяції задовго до того, як його ідентифікували. Перехід із тварини на людину стався 2019 року, отже, надій на те, що вірус уже заразив значну частину населення Землі і привів до появи стійкого імунітету, немає. Інфіковано не більше ніж 10% людей, сказав Баллу.
Водночас наявність величезної кількості мутацій не робить вірус небезпечнішим, вважає генетик.
Виявлено докази швидкого поширення коронавірусу всіма континентами за кілька тижнів чи навіть місяців до того, як влада повідомляла про спалах COVID-19; це свідчить про те, що "спроби виявити "нульового пацієнта" безглузді, їх занадто багато", заявив Баллу.
Про спалах коронавірусу SARS-CoV-2 уперше повідомила влада Китаю у грудні 2019 року. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у світі заразилося понад 3,73 млн осіб, понад 261,5 тис. із них померло, а 1,23 млн вилікували.