Словом 2019 року в Україні стала "диджиталізація"
Слово "диджиталізація" стало словом 2019 року, інформують на сайті словника сучасної української мови та сленгу "Мислово".
"Слово являє собою спрощену форму більш точного терміну "цифрова трансформація" та є проявом глобальної цифрової революції. Інші світові тренди, такі як зміна клімату або проблеми гендерної ідентичності, не набули суттєвого поширення в українській публічній дискусії. Термін із великим відривом очолив список найвідвідуваніших слів словника, а кількість його переглядів зросла на 1,54% у порівнянні з минулим роком“, – ідеться в повідомленні.
Укладачі словника вважають, що на популярність слова, серед іншого, вплинули створення Міністерства цифрової трансформації України і програма “Держава у смартфоні“, у межах якої українська влада має намір перевести в онлайн усі державні послуги.
Усі інші претенденти на звання слова року, зазначили укладачі, відображають політичні події: "Зе" (скорочення прізвища президента України Володимира Зеленського), "монобільшість" (парламентська коаліція, сформована пропрезидентською "Слугою народу"), "турборежим" (прискорений розгляд законопроєктів у Раді), "розведення" (розведення сил і засобів на Донбасі), "червоні лінії" (перелік вимог, які опозиція висувала Зеленському перед нормандським самітом) і "полонені" (у вересні між Україною та Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами).
Словник "Мислово" було створено 2012 року для фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Словом у 2013 році став "Євромайдан", у 2014-му – "кіборги", у 2015-му – "блокада", у 2016-му – "корупція", у 2017-му – "безвіз", а у 2018-му – "томос".