Суд у Києві заборонив продовжувати ліквідацію УПЦ Київського патріархату
Згідно з рішенням Окружного адмінсуду Києва, комісія, яка займається ліквідацією УПЦ КП, не може вчиняти будь-які дії щодо ліквідації патріархії, а також щодо розпорядження та управління майном УПЦ КП.
4 вересня Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) задовольнив прохання адвокатів Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) про заборону ліквідаційній комісії вчиняти дії щодо ліквідації УПЦ КП. Про це поінформувала Київська патріархія церкви.
"Адвокати Київської патріархії УПЦ КП подали до Окружного адміністративного суду міста Києва заяви про забезпечення позову. Зокрема, про заборону Олегу Яременку (митрополиту Черкаському ПЦУ [Православної церкви України] Іоану) вчиняти будь-які дії щодо розпорядження й управління майном Київської патріархії УПЦ КП та вчиняти будь-які дії щодо припинення та ліквідації релігійної організації "Київська патріархія УПЦ КП" до набрання рішення в даній справі законної сили. Сьогодні, 4 вересня 2019 року, Окружний адміністративний суд міста Києва повністю задовольнив заяву адвокатів Київської патріархії УПЦ КП щодо забезпечення згаданого позову", – ідеться в повідомленні.
За даними УПЦ КП, Яременку заборонили вчиняти будь-які дії щодо розпорядження та управління майном УПЦ КП, а також щодо ліквідації УПЦ КП.
Православну церкву України було створено на об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, у якому взяли участь усі архієреї Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також двоє архієреїв Української православної церкви Московського патріархату.
У травні 2019 року між почесним патріархом ПЦУ Філаретом і предстоятелем церкви Епіфанієм виник конфлікт. Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідовано, і припустив відділення УПЦ КП від ПЦУ.
Епіфаній зауважив, що про відновлення Київського патріархату неправильно говорити, оскільки це може призвести до ізоляції ПЦУ, позбавлення її томосу про автокефалію й "усіх здобутків церковної незалежності".
Філарет припустив, що на Епіфанія впливають "антиукраїнські та московські сили".
29 травня стало відомо, що Епіфаній видав указ, згідно з яким документи УПЦ КП, видані після 30 січня 2019 року, визнано недійсними.
20 червня Філарет провів у Володимирському соборі збори групи ієрархів, які назвав "помісним собором". На зборах ухвалили постанову про відновлення УПЦ КП і відмовилися приймати томос. У ПЦУ назвали ці рішення "нікчемними в юридичному й канонічному сенсах цього слова".
Філарет продовжує наполягати, що УПЦ КП, яку він очолював до собору, не саморозпустилася, а досі існує, і що нова церква занадто залежна від Вселенського патріархату.
2 липня УПЦ КП звернулася до суду з позовом про скасування своєї ліквідації. 16 липня Окружний адмінсуд відкрив провадження у справі.
Засідання, яке мало відбутися 27 серпня в ОАСК у цій справі, було зірвано прихильниками УПЦ КП.