У будь-якій версії, пов'язаній зі злочином проти Гандзюк, обов'язково присутній "поліцейський слід" – Рахманін
Невідомо, чи були правоохоронці замовниками нападу на активістку з Херсона Катерину Гандзюк, але є підстави припускати, що вони "як мінімум покривали злочинців", зазначив перший заступник головного редактора ZN.UA Сергій Рахманін.
Відповідно до всіх версій, напад на активістку, співробітницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк пов'язаний із поліцією. На це в статті для ZN.UA звернув увагу перший заступник головного редактора видання Сергій Рахманін.
"Незадовго до смерті Катерина заявила: "Майже впевнена, що у замовника в гардеробі висить форма з погонами... Саме з правоохоронцями був цей системний світоглядний конфлікт... Саме від них я отримувала погрози і попередження..." Примітно, що в будь-якій версії, пов'язаній зі злочином проти херсонки, обов'язково присутній "поліцейський слід", – написав журналіст.
За його словами, невідомо, чи "були люди в погонах замовниками, але припускати, що вони як мінімум покривали злочинців, підстави є".
"Примітно і те, що, за нашими даними, міністр внутрішніх справ [Арсен Аваков] виступав категорично проти передачі справи з НПУ у СБУ (Нацполіція, Служба безпеки України. – "ГОРДОН") і створення парламентської тимчасової слідчої комісії. Бути доказом підозр Катерини ця інформація не може, але на увагу, безумовно, заслуговує", – зазначив Рахманін.
Він виділив кілька версій, хто може бути причетним до нападу на Гандзюк:
- Кирило Стремоусов, який із грудня 2017 року очолює херсонський осередок Соціалістичної партії України, і сам керівник Соцпартії, екс-радник голови МВС України Ілля Кива (його Гандзюк називала "твариною");
- Ігор Павловський, помічник нардепа від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука, який майже два десятки років був пов'язаним із херсонською міліцією, пройшовши шлях від інспектора ДПС до начальника УВС;
- голова Херсонської облради Владислав Мангер, який був одним із постійних об'єктів критики Гандзюк;
- глава Чорноморського регіонального управління "Укртрансбезпеки" Ігор Пастух, якого міг дратувати підвищений інтерес активістки до роботи його структури;
- голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, який "щулився" від критики Гандзюк, і його заступник Євген Ріщук, який "має в очах правоохоронців більшу вагу".
31 липня Гандзюк облили сірчаною кислотою в Херсоні. 4 листопада вона померла в одній із київських лікарень.
У справі Гандзюк заарештували ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на Донбасі у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала в Головне слідче управління Служби безпеки України всі матеріали справи.
6 листопада генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що слідство підозрює 12 людей у тому, що вони могли бути замовниками вбивства активістки. Він також повідомив, що прокуратура передасть до суду провадження стосовно виконавців до кінця року.