У Харкові лікарі перевіряють стан здоров'я евакуйованих із Китаю людей – голова ОДА

Евакуйовані українці поки що перебувають у Харкові

Фото: ЕРА

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер сказав, що в харківському аеропорту завершують перевірку стану здоров'я громадян, яких евакуювали з Китаю через спалах коронавірусу.

В аеропорту Харкова лікарі перевіряють стан здоров'я евакуйованих із Китаю людей. Про це 20 лютого під час брифінгу повідомив голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер. Трансляцію вів in time Ukraine у YouTube.

"Борт було прийнято харківським аеропортом. Зараз проходять відповідні роботи... станом на зараз отримуємо інформацію, людей перевіряють, офіційної інформації ще немає. Лікарі на місці. Після того як вони пройдуть повну перевірку, ми додатково повідомимо про стан людей", – сказав він.

Кучер додав, що через термінал ці люди не проходитимуть. Після всіх перевірок їх доправлять у медичний центр Нацгвардії "Нові Санжари" в Полтавській області.

Голова Харківської ОДА закликав українців із розумінням ставиться до ситуації.

“Люди пригнічені, у першу чергу, вони отримують інформацію про те, як їх приймають в Україні, а приймають не дуже добре. Це бентежить зараз усіх. Влада робить усе, щоб наші люди повернулися. Тим паче, що вони пройшли вже подвійну перевірку. Подивіться на реакцію країн, де вже проявилася хвороба, а що відбувається в нас? На мій погляд, ми не повинні допускати такого ставлення до своїх громадян", – сказав він.

Кучер підкреслив, що всі – від водіїв до осіб із супроводу – наразі в новітніх захисних костюмах.

На борту SkyUp перебувають 45 громадян України, 27 іноземців, а також екіпаж і медики.

У Міністерстві внутрішніх справ стверджували, що всі вони здорові, але протягом 14 днів перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарно-епідеміологічного контролю і безпеки.

У селищі Нові Санжари протестують проти поселення евакуйованих українців у місцевому медичному центрі Нацгвардії. Між поліцією і місцевими жителями відбулися сутички, коли останні намагалися заблокувати дорогу регіонального значення. Є затримані.

31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань вперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус мав назву 2019-nCov).

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.

Станом на початок доби 20 лютого в Китаї жертвами нового коронавірусу стало 2118 осіб, ще 74 576 захворіли. У ВООЗ повідомили, що станом на 19 лютого за межами Китаю захворіло 924 людини у 25 країнах, троє з них померли.