У Харкові не закривають кав'ярень і ресторанів, у більшості обласних центрів працюватимуть тільки магазини й аптеки

Практично в усій Україні посилюють карантинні заходи
Фото: depositphotos.com

Міськради обласних центрів України одна за іншою ухвалюють або анонсують рішення про закриття на карантин громадських закладів, зокрема кав'ярень і ресторанів. У харківській мерії вважають, що підприємства громадського харчування можуть працювати.

Харківська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 16 березня ухвалила рішення про можливість кав'ярням і ресторанам продовжувати роботу на період карантину. Про це повідомила пресслужба мерії.

Нічні клуби в місті тимчасово припинять роботу, а центри надання адміністративних послуг прийматимуть громадян за попереднім записом, постановили члени комісії.

"Зараз ми реагуємо на те, що відбувається в місті і країні, саме так, але згодом епідситуація може помінятися і заходи доведеться посилити", – зазначив заступник міського голови Ігор Терехов.

16 березня міськради обласних центрів одна за іншою ухвалюють рішення про закриття громадських закладів, зокрема підприємств громадського харчування, щоб уникнути поширення коронавірусної інфекції. Продовжать роботу тільки продуктові магазини, аптеки, автозаправні станції.

Про особливі заходи на період карантину, починаючи із 17 березня, оголосили в меріях Полтави, Черкас, Ужгорода, Луцька, Херсона, Житомира. У Рівному особливий режим застосовуватимуть із 18 березня.

Міськрада Дніпра оголосила, що комісія з надзвичайних ситуацій розгляне можливе закриття всіх місць громадського користування, окрім супермаркетів, аптек та АЗС.

Раніше схожі обмежувальні заходи було введено в Одесі, Львові, Миколаєві та Києві.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що 17 березня Кабінет Міністрів може ухвалити рішення про нові, жорсткіші заходи боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. Глава держави запропонував зупинити з 18 березня міжміські пасажирські перевезення і закрити метрополітени.

В Україні станом на 16 березня підтверджено п'ять випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла.