У Кіровоградській області під час ремонту дороги розкопали курган епохи бронзи
Під час розкопок кургану в Кіровоградській області археологи виявили людські останки. Дослідники вважають, що вони належать представникам ямної культури, які були скотарями і свого часу витіснили з місцевих степів кімерійців та скіфів.
У Кіровоградській області під час реконструкції ділянки дороги Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв розкопали курган епохи бронзи. Про це 20 серпня повідомили у пресцентрі Служби автомобільних доріг області.
"У рамках реконструкції дорожнього полотна на відрізку поблизу села Златопіль був виявлений давній недосліджений курган бронзової епохи. Аби не знищити історико-культурну пам'ятку, Служба автодоріг заклала у проєкт реконструкції кошти на проведення розкопок", – розповіли у пресслужбі.
Місцеві археологи запевняють, що знахідка є похованням сучасників біблійного Мойсея.
"Знайдені під товщами ґрунту гранітні скульптури – баби перед погребальною камерою – є найдавнішим на території України прикладом монументальної скульптури, це чи не одні з перших антропоморфних зображень", – запевняє керівник експедиції Микола Тупчієнко.
Зазначено, що крім кам'яних брил, було виявлено людські скелети, глечик, а також інші предмети побуту, які розглянуть пізніше.
Дослідники припускають, що людські останки належать представникам ямної культури, які були скотарями і свого часу витіснили з місцевих степів кімерійців та скіфів.