У людей низькі зарплати, тому багатьом важко буде виділити гроші на обов'язкове установлення лічильників – економіст Потапенко G

Потапенко: Реалізація цього закону потребує часу і грошей
Фото: Владимир Костерин / Facebook

В Україні запроваджують систему контролю, прийняту у Європі, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політичний експерт, доктор економічних наук В'ячеслав Потапенко.

Низькі доходи громадян України можуть суттєво ускладнити реалізацію ухваленого Верховною Радою закону про обов'язкове встановлення в будинках лічильників тепла і води, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політичний експерт, доктор економічних наук В'ячеслав Потапенко.

"Реалізація цього закону потребує часу і грошей. Наскільки я розумію, витрати ляжуть на споживача. У Європі існують чіткі нормативні вимоги щодо типів обладнання, місць їх установлення, монтажу тощо. У нас це роблять у дикий спосіб, що призводить до аварій, техногенних катастроф і відключень електрики. Проблема не в обов'язковому установленні лічильників, а в бідності країни. Бюджет маленький, у людей низькі зарплати, тому багатьом важко буде виділити гроші на обов'язкове установлення лічильників. Хоча на підсвідомому рівні вони розумітимуть, що рішення правильне", – зазначив Потапенко.

Він акцентував на тому, що така система контролю вже діє і в інших європейських країнах.

"Я думаю, буде діяти система кредитування. Зараз виділяють кредити під відновлювану енергетику. Цим уже зайнялися українські банки. Загалом у нашій країні запроваджують систему контролю, прийняту у Європі. Тобто нам доведеться рахувати свої гроші, і це вже не виглядатиме чимось непристойним. Насправді, це багато в чому питання звички. Наприклад, приїжджає якийсь мільйонер-європеєць, бере собі в кафе на два євро кави з пиріжком і потім перевіряє рахунок. І для нього це нормально. А у нас люди організовують у ресторані день народження на 20 осіб і нічого не рахують: мовляв, ми гуляємо на широку ногу. Справа в культурі, стилі життя і традиціях", – наголосив Потапенко.

22 червня Верховна Рада ухвалила закон про обов'язкове встановлення в будинках лічильників тепла і води. Законопроект "Про комерційний облік комунальних послуг" у повторному другому читанні підтримало 238 нардепів.

Документ передбачає обов'язкове обладнання всіх будівель, під’єднаних до зовнішніх теплових мереж, зовнішніх мереж гарячого водопостачання, зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання), будинковими лічильниками.