У Мінкульті пообіцяли якнайшвидше відновити фінансування Довженко-Центру
У Міністерстві культури та інформаційної політики України заявили, що активно співпрацюють із Міністерством фінансів України, щоб забезпечити Національний центр Олександра Довженка належним фінансуванням із держбюджету.
Міністерство культури та інформаційної політики України працює над розв'язанням проблеми з фінансуванням Національного центру Олександра Довженка. Про це 28 травня заявили в міністерстві.
"У зв'язку із секвестром (обмеженням витрат. – "ГОРДОН") державного бюджету та запровадженням обмежувальних заходів, ініційованих урядом у відповідь на поширення коронавірусної інфекції COVID-19, деякі показники діяльності центру та його фінансового стану погіршилися", – ідеться в заяві.
У міністерстві зазначили, що активно співпрацюють із Міністерством фінансів України, щоб забезпечити центр належним фінансуванням із держбюджету.
"Найближчим часом Мінфіну буде надіслано доопрацьований паспорт бюджетної програми 3806030 "Державна підтримка кінематографії". МКІП закликає всіх учасників процесу до конструктивного діалогу та співпраці, щоб якнайшвидше відновити державне фінансування важливої культурної інституції і передусім погасити заборгованість із заробітної плати перед працівниками", – підкреслили в міністерстві.
Директор Довженко-Центру Іван Козленко 15 травня написав у Facebook, що голова агентства з питань кіно Марина Кудерчук ініціювала скорочення державного фінансування центру з 8,6 млн, передбачених Верховною Радою, до 3,4 млн грн.
Козленко підкреслив, що держбюджет винен центру понад 2 млн грн, також у центру накопичилося понад 1 млн грн невиконаних кредитних зобов'язань.
У відповідь Кудерчук заявила, що питання фінансування належить до компетенції Міністерства культури.
28 травня центр заявив, що від початку 2020 року він не отримав запланованого державного фінансування й у нього настав період неплатоспроможності.
"Оскільки бюджетними коштами покривається 70% заробітного фонду центру, станом на травень невиплаченою залишається заробітна плата працівників за січень та лютий 2020 року. Зважаючи на відсутність фінансування, адміністрацією центру було прийнято рішення про переведення всього особового складу у простий у березні – травні зі збереженням 2/3 окладу", – ідеться в повідомленні.
Цього самого дня Козленко заявив про намір звільнитися із центру. Пізніше він написав, що в офісі проводять обшук.
У прокуратурі Києва причиною обшуків назвали розслідування ймовірних зловживань із боку посадових осіб центру, Міністерства культури, а також регіонального відділення Фонду державного майна в Києві під час розрахунків плати за оренду держмайна, які призвели до недоотримання надходжень у розмірі 6 млн грн.