У Міносвіти розповіли, хто зможе змінити місце складання ЗНО
У Міністерстві освіти і науки України зауважили, що можливість змінити місце складання зовнішнього незалежного оцінювання надають із 6-го до 18 травня.
У разі якщо відстань від місця складання зовнішнього незалежного оцінювання до навчального закладу становитиме понад 150 км, його можна буде змінити. Про це 4 травня повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.
"Учні шкіл-інтернатів, установ професійно-технічної, фахової та вищої освіти, які на час карантину поїхали додому в іншу область або на велику відстань від свого закладу освіти, можуть мати незручності з доїздом до населеного пункту, указаного ними раніше під час реєстрації. Тому ми даємо їм можливість скласти тестування в найближчому до них пункті проведення ЗНО", – поінформувала т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
У Міносвіти повідомляють, що можливість змінити місце складання ЗНО надають із 6-го до 18 травня. Для цього потрібно звернутися до керівника закладу освіти та вказати місце перебування під час проходження сесії ЗНО.
Керівники закладів освіти мають внести зміни до реєстраційних даних.
У відомстві уточнили, що детальну інформацію стосовно процедури змінення місця складання ЗНО розміщено в "Кабінеті керівника закладу освіти" на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Обов'язковими предметами ЗНО для випускників шкіл є українська мова та література, другий предмет – математика або історія України на вибір. Тести мали відбутися з 21 травня до 15 червня.
24 квітня в МОН указували, що терміни проведення ЗНО 2020 року залежатимуть від дати завершення карантину в Україні. Якщо карантин завершиться до червня, то ЗНО триватиме між 25 червня та 17 липня. Якщо ж карантин протримається до серпня –тестування відбудеться із 17 серпня до 4 вересня.
Карантин в Україні було введено 12 березня через поширення коронавірусної інфекції, серед іншого, було закрито всі навчальні заклади. Передбачали, що обмежувальні заходи будуть діяти до 24 квітня, але уряд продовжив їх до 11 травня. 4 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що карантин продовжено до 22 травня, але деякі обмеження буде пом'якшено.
Спалах коронавірусу SARS-CoV-2 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у світі заразилося понад 3,5 млн осіб, понад 247,9 тис. із них померло, а 1,13 млн одужали.
Загалом в Україні коронавірус підтверджено у 12 331 людини, 303 з них померли, а 1619 вилікувалися.