У МОЗ розповіли, скільки в Україні є апаратів ШВЛ
Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що в Україні є приблизно 350 апаратів штучної вентиляції легень в інфекційних лікарнях, ще орієнтовно 3,5 тис. – у відділеннях інтенсивної терапії.
27 березня під час брифінгу заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко не зміг назвати точну кількість наявних в Україні апаратів штучної вентиляції легенів, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Апарати ШВЛ є в інфекційних відділеннях або інфекційних стаціонарах, які будуть першими приймати хворих на коронавірусну хворобу. Таких апаратів близько 350. Відбулося перепрофілювання закладів охорони здоров'я, в яких є відділення інтенсивної терапії, які при масовому надходженні хворих з коронавірусною хворобою зможуть забезпечити надання медичної допомоги. Там є апарати ШВЛ, близько 3,5 тис.", – розповів він.
Ляшко додав, що, крім того, є апарати ШВЛ в операційних залах, які використовували під час планових операцій.
"Сьогодні ми призупинили проведення планових операцій у закладах охорони здоров'я. Ці ШВЛ також можуть використовуватися при наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу", – сказав він.
Заступник міністра додав, що українська влада працює над тим, щоб кількість апаратів ШВЛ в Україні збільшувалася.
"Вживається максимум заходів, щоб апарати прибували в Україну. Нещодавно президент України звернувся до виробників апаратів ШВЛ найкращої якості для того, щоб вони виділили квоту для України. Ми маємо підтримку, тому апарати ШВЛ будуть приходити постійно в Україну в цей період і буде оновлюватися матеріально-технічна база. Також зараз велика кількість людей допомагає, і відбуваються поставки до трьох, п'яти, 10 апаратів ШВЛ, які відразу передають структурним підрозділам охорони здоров'я для розподілу їх по території країни", – сказав Ляшко.
У разі масштабного поширення коронавірусу в Україні госпіталізації потребуватиме 20% інфікованих, прогнозують у МОЗ.
Станом на ранок 27 березня в Україні офіційно підтверджено 218 випадків зараження коронавірусом, чотирьох людей вилікували, шестеро померли.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 27 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 537 тис., із них 24 110 людей померли, понад 123 тис. одужало.