У школах детально вивчатимуть історію Голодомору в Україні
Міністерство освіти і науки України та Національний музей "Меморіал жертв Голодомору" ініціювали популяризацію та впровадження в освітній процес шкіл ширшого вивчення історії Голодомору в Україні.
Міністерство освіти і науки України та Національний музей "Меморіал жертв Голодомору" підписали меморандум, який передбачає детальне вивчення історії Голодомору 1932–1933 років у школах країни. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.
"Для нас надзвичайно важливо налагодити позитивну партнерську співпрацю зі школами. Бо зараз ми спостерігаємо, що вчителі певною мірою бояться говорити на цю тему, вважають її надто травмуючою, хоча, безумовно, усе залежить від підходів. Наш музей теж здається надто страшним місцем, хоча більшість жодного разу там не була. Ми маємо налагодити довіру та партнерство, щоб почати чесно та відкрито говорити на таку складну тему", – заявила директор музею Олеся Стасюк.
В Україні Голодомор 1932–1933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, здійсненого урядом СРСР за допомогою організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.
За словами голови Інституту національної пам'яті Володимира Вятровича, 81% українців вважає Голодомор геноцидом.
7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
У МЗС РФ вважають, що трактування Голодомору як геноциду українського народу "має політизований та антиісторичний характер".