У Великобританії змінили думку щодо використання ібупрофену під час COVID-19
Популярний протизапальний та болезаспокійливий препарат ібупрофен може допомагати пацієнтам, які зазнають проблем із диханням під час COVID-19, про це йдеться в дослідженні британських науковців. У ВООЗ раніше не радили зараженим вживати ібупрофен.
Дослідження, яке проводять під егідою Королівського коледжу Лондона, покликане довести ефективність ібупрофену для пацієнтів із коронавірусною інфекцією, які зазнають труднощів із диханням. Про це 3 червня повідомила ВВС.
Популярний і недорогий протизапальний та болезаспокійливий засіб може захистити пацієнтів від під'єднання до апаратів штучного дихання, вважають британські науковці.
Тести на тваринах уже дали позитивні результати – препарат знімає гострий респіраторний дистрес-синдром.
Науковці набрали добровольців, половина з яких отримуватиме ібупрофен як доповнення до звичайної терапії під час COVID-19. Препарат застосовуватимуть не у формі звичних таблеток, а у вигляді ліпідних капсул.
Комісія з лікарських препаратів Великобританії схвалила ібупрофен як безпечний засіб під час симптомів коронавірусу, але зазначила, що він протипоказаний під час виразки шлунка.
У березні Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала людям, які страждають від симптомів коронавірусу, уникати вживання ібупрофену. Під час підвищення температури радили використовувати парацетамол.
Спалах COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Інституту Джона Гопкінса, станом на 3 червня інфекцією заразилися 6,44 млн осіб у всьому світі, кількість померлих перевищила 382 тис.
Ібупрофен (2- (4-ізобутилфеніл) пропіонова кислота) винайшли у Великобританії в 60-х роках ХХ століття.