У Закарпатті вночі розвісили білборди з написом "Зупинимо сепаратистів"
Заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас уважає "явною провокацією" появу в ніч на 20 жовтня плакатів із написом "Зупинимо сепаратистів".
У ніч на 20 жовтня в Закарпатській області з'явилися білборди з написом "Зупинимо сепаратистів" і фотографіями представників угорської меншини. Про це "Укрінформу" повідомив заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас.
"Білборди розвісили, очевидно, вночі, це явна провокація. І почерк дуже схожий на ті провокації, що вже виникали на Закарпатті з розкручуванням "угорської теми", коли два роки назад по області з'явилися стели з угорськими написами. Відтак ми вбачаємо в цій акції дії російських спецслужб, імовірно, замовлення виконували місцеві жителі", – сказав чиновник.
Він підкреслив, що плакати наклеїли без попередніх домовленостей із власниками рекламних площ.
За неофіційною інформацією, в області було розміщено понад два десятки плакатів. На них зображено лідера Партії угорців України, нардепа від Блоку Петра Порошенка Василя Брензовича, першого заступника голови Закарпатської облради Йосипа Борто та ректора угорського інституту імені Ракоці в Берегові Ілдико Орос.
"Укрінформ" 19 вересня опублікував відео, на якому, як стверджувало агентство, жителям Закарпаття видають угорські паспорти у консульстві Угорщини в Берегові. Водночас їм радять приховувати факт набуття угорського громадянства від влади України.
Кримінальне провадження за фактами видання громадянам України паспортів Угорщини в Берегові розслідують за статтею про державну зраду, повідомили у прокуратурі Закарпатської області 28 вересня.
У зв'язку зі скандалом Україна оголосила персоною нон ґрата консула Угорщини в Берегові. У відповідь Угорщина вислала українського консула.
8 жовтня сайт "Миротворець" опублікував список із понад 300 жителів Закарпатської області, які отримали паспорти Угорщини, будучи, як стверджують волонтери, державними службовцями і депутатами місцевих рад.
10 жовтня МЗС Угорщини викликало посла України Любов Непоп у зв'язку з публікацією даних закарпатських чиновників на "Миротворці" і появою на сайті Верховної Ради України петиції про врегулювання статусу громадян України, які мають два і більше громадянств країн ЄС. Сіярто заявив, що у відкритих базах даних не можна знайти інформацію про подвійне громадянство, тому до публікації на "Миротворці" може бути причетною влада України.