Участь дітей у фільмі з тортурами. Денісова закликала ввести санкції за використання дітей у медіапросторі
Навколо фільму "ДАУ. Дегенерація", який частково знімали в Харкові, спалахнув скандал через імовірне катування дітей. Українська омбудсменка Людмила Денісова вважає, що Рада має обмежити використання дітей у кіно і телепрограмах.
Україні треба посилити законодавство, яке стосується використання дітей у кіно і телепрограмах. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомили виданню "ГОРДОН" у пресслужбі омбудсменки.
Так вона відреагувала на скандал за участю дітей у сценах насильства в картині "ДАУ. Дегенерація", який частково фільмували в Харкові.
"Зараз немає нормативно-правового документа, який би на законодавчому рівні захищав дітей від шкідливого впливу публічно доступної інформації. Необхідно переглянути національне законодавство стосовно встановлення заборон на участь дітей у кіно і телепрограмах, які містять сцени насильства щодо дітей", – вважає Денісова.
За її словами, ця "ситуація є приводом замислитися батькам, керівникам установ, іншим законним представникам дітей, які дають згоду на участь дитини, поширення інформації про неї, яка не завжди відповідає інтересам самої дитини".
Омбудсменка закликала ввести санкції стосовно використання дитини у медіапросторі, а також прописати "критерії щодо шкідливості впливу на дітей публічної інформації".
"Сподіваюся, що правоохоронні органи дадуть належну правову оцінку цій ситуації. Утім, наголошую, що в процесі розслідування діти не повинні вдруге зазнавати психологічного травмування", – підкреслила Денісова.
"Дау. Дегенерація" – один із серії фільмів про радянського фізика, Нобелівського лауреата Льва Ландау. Його зняв російський режисер Ілля Хржановський. Фільм створювали протягом 2008–2011 років, зйомки відбувалися, зокрема, у Харкові.
22 квітня 2020 року прокуратура Харківської області зареєструвала кримінальні провадження за фактами ймовірних тортур під час створювання фільму. За інформацією правоохоронців, неповнолітнім, які, імовірно, є сиротами, під час зйомок було завдано болю або морального страждання.
22 квітня представники компанії "Феномен-Україна", яка працювала над зйомками проєкту на території України, у листі на ім'я дитячого омбудсмена України Миколи Кулеби заявили, що під час знімального процесу були присутніми опікуни дітей, а всі дії погодили з органами опіки, пише "Главком".