Україна може уникнути піку захворюваності на COVID-19 – Степанов
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що якщо громадяни України будуть дотримуватися карантину, країні вдасться уникнути піку захворюваності на COVID-19.
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вважає, що країні вдасться уникнути піку захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19, якщо громадяни будуть дотримуватися карантину. Про це він сказав 30 квітня на брифінгу, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Для нас дуже важливо уникнути піку захворюваності. Поки що нам це вдається зробити. Нам це вдається в тому числі завдяки карантинним заходам. Нам це вдається, тому що ми бачимо розрив ланцюжка передачі хвороби, який став можливим саме завдяки карантину. Якщо ми й далі будемо прислухатися до порад наших фахівців, інфекціоністів, епідеміологів, вірусологів, які безпосередньо беруть участь у розробленні всіх карантинних заходів, то я впевнений, що ми зможемо уникнути піку захворюваності на коронавірус", – сказав Степанов.
Він зазначив, що рівень смертності від COVID-19 в Україні нижчий, ніж у деяких європейських країнах.
"Так, є 261 трагедія, але це не тисячі, як відбувається в Італії та Іспанії", – сказав міністр.
Чиновник підкреслив, що західні країни ввели карантин, коли коронавірусом заразилися тисячі осіб, а Україна – "коли було тільки четверо хворих".
"Дуже швидко було введено карантин і саме завдяки йому нам вдалося утримати ситуацію... Саме завдяки карантинним заходам нам вдалося уникнути піку захворюваності та пікового навантаження на медичну систему", – вважає Степанов.
Але останніми днями, за словами міністра, громадяни України почали масово порушувати карантин.
"У Києві, наприклад, ми спостерігаємо мітинги, вихід людей на вулиці, затори, збільшення [кількості] людей у парках. Я розумію, що перебувати на карантині п'ятий-шостий тиждень важко. Але повірте мені – ніхто не збирається продовжувати карантин, якщо для цього не буде підстав, ніхто не збирається не пускати людей у парки чи тримати зачиненими магазини, стримувати малий бізнес. Але для нас дуже важливо, щоб цифра померлих від COVID-19 кожного ранку була нуль", – сказав Степанов.
Він закликав українців дотримуватися обмежень і дочекатися 11 травня, коли карантин планують послабити.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтверджено понад 3,2 млн випадків зараження коронавірусом, більш ніж 982,8 тис. пацієнтів одужало, 227,8 тис. померли.
Станом на ранок 30 квітня в Україні коронавірус підтверджено у 10 406 осіб, із них 261 померла, а 1238 уже одужали. У Національній академії наук прогнозують, що пік смертності від коронавірусної інфекції припаде на 3–10 травня.
Карантин в Україні було введено 12 березня. У зв'язку з епідемією у країні припинили роботу більшості непродовольчих магазинів, зупинили регулярне пасажирське сполучення, заборонили всі масові заходи. Крім того, громадянам заборонено збиратися у групи більше ніж по дві людини, а також виходити з дому без нагальної потреби.