Український муфтій привітав створення автокефальної Православної церкви в Україні
Лідер духовного управління мусульман "Умма" Саід Ісмагілов заявив, що сподівається на подальше поглиблення міжрелігійного діалогу та плідну співпрацю між християнами і мусульманами України.
Муфтій духовного управління мусульман України "Умма" шейх Саід Ісмагілов привітав православних християн зі створенням Української помісної православної церкви, а митрополита Епіфанія – з обранням на посаду предстоятеля. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Українська нація здобула один із найпотужніших чинників, що забезпечуватиме й охоронятиме справжню незалежність України, – помісну православну церкву. Цей день, 15 грудня 2018 року, увійде в історію України як день здійснення багатовікової мрії українців про створення єдиної православної церкви та остаточного відділення від російського церковного впливу", – розповів він.
Муфтій зауважив, що мусульмани України вітають і підтримують усе, що йде на користь національним інтересам країни, захищає її свободу і відповідає прагненням українців.
"Маємо надію на подальше поглиблення міжрелігійного діалогу та плідної співпраці між християнами та мусульманами України... Ми засвідчуємо духовну близькість християн і мусульман, нашу повагу і готовність до співпраці, заради щасливого майбутнього України", – підсумував Ісмагілов.
15 грудня в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної Української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Відомо, що прибуло двоє митрополитів УПЦ МП. Під час собору обрали предстоятелем єдиної православної церкви України митрополита Епіфанія. Вселенський патріархат визнав підсумки собору і запросив призначеного предстоятеля Православної автокефальної церкви в Україні на Фанар 6 січня 2019 року для вручення томосу.
У Російській православній церкві об'єднавчий собор назвали "канонічно нікчемним", заявивши, що на ньому "неканонічного архієрея обрали таким самим неканонічним предстоятелем".