В Івано-Франківській області 53 дитини захворіли на кір, МОЗ назвало причиною спалаху порушення під час зберігання вакцин
У Міністерстві охорони здоров'я України повідомили, що в селі Петранка Рожнятівського району Івано-Франківської області, де на кір захворіло 53 дитини, відключали електроенергію, що могло вплинути на якість вакцин, які зберігали в лікарняному холодильнику.
Причиною спалаху кору в Івано-Франківській області стало недотримання вимог щодо зберігання та введення вакцин. Такого висновку дійшла комісія Міністерства охорони здоров'я України, повідомляє 18 жовтня прес-служба міністерства.
Зазначають, що в селі Петранка Рожнятівського району Івано-Франківської області захворіло на кір 53 дитини віком від п'яти до 13 років.
43 дитини проходить лікування в місцевій амбулаторії, 10 було госпіталізовано в інфекційне відділення Рожнятівської центральної районної лікарні в стані середньої тяжкості для стаціонарного лікування. Станом на 18 жовтня вісьмох дітей виписали зі стаціонару.
"Причиною спалаху кору стала низка грубих порушень, які в терміновому порядку має виправити департамент охорони здоров'я області", – сказано в повідомленні.
Комісія дійшла висновку, що серед причин спалаху – наявність великої кількості дітей, яких не було вакциновано у попередні роки, а також відключення електрики в центрі первинної медичної допомоги в селі Петранка, який не забезпечено альтернативними джерелами електроенергії.
У МОЗ наголошують, що це могло вплинути на якість вакцин, які зберігали в холодильниках.
Також повідомляють про порушення правил проведення профілактичних щеплень медичними працівниками і техніки введення імунобіологічних препаратів.
Комісія водночас зафіксувала неналежне ведення медичної документації, зокрема відсутність в окремих випадках форми 063 про щеплення та "Інформованої згоди на щеплення" від батьків.
Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання, яке може призвести до летального результату. Основні симптоми хвороби: висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація.
Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хворий покинув приміщення. Дев'ятеро із 10 неімунізованих осіб, що контактують із хворим, заражаються. Єдиним способом профілактики кору є вакцинація.
13 вересня МОЗ заборонило нещепленим дітям відвідувати навчальні заклади.
16 жовтня у МОЗ повідомили, що з початку 2018 року в Україні на кір перехворіло 33 165 осіб – 13 184 дорослих і 19 981 дитина. Від ускладнень померло 14 осіб, зокрема дев'ятеро дітей.