В Україні авіаперевізники дозволяють собі затримувати рейси через безкарність – директор Центру транспортних стратегій Вовк
Авіакомпанії в Україні не поспішають виділяти додаткові кошти для підвищення рівня обслуговування клієнтів, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.
Криза авіаперевезень, яка спричинила масові затримки рейсів, стала наслідком безкарності авіакомпаній в Україні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.
"Заборона на польоти в Україні літаків, яким більше ніж 20 років, – це лише один з інструментів, який може допомогти у вирішенні проблеми. Адже сам собою вік літака – далеко не вичерпний показник. Важливо знати, звідки літаки і в яких умовах їх експлуатували. Наприклад, у МАУ середній вік літаків – приблизно 12,5 років. Практично такі самі показники в Air France або British Airways. Проблема насамперед у дефіциті флоту. Особливо в невеликих авіакомпаній із середнім віком флоту приблизно 20 років. Дійсно, необхідно посилити контроль над цими операторами і літаками, які в них є. Адже це питання не лише забезпечення стабільності перевезень, але і їхньої безпеки", – зазначив Вовк.
За його словами, затримок рейсів можна було уникнути, якби перевізник мав запасний літак.
"У цьому випадку авіакомпанія не спланувала своєї діяльності. По суті, у неї не виявилося запасного борту для підстрахування у разі нештатних ситуацій. Часто авіаперевізники у нас не стільки бідні, скільки жадібні, і не поспішають виділяти додаткові кошти для підвищення рівня обслуговування клієнтів. Попит на авіаперевезення в Україні зростає, а компанії не встигають за ринком і часто не можуть нормально спланувати свою польотну сітку й забезпечити її достатньою кількістю літаків. І в підсумку не мають жодної матеріальної відповідальності перед пасажирами у разі невиконання зобов'язань щодо перевезення", – сказав співрозмовник.
Він підкреслив, що українські пасажири, як правило, відмовляються судитися з авіаперевізниками.
"А люди, зі свого боку, часто не хочуть іти до суду й захищати власні права. Пасажири й організації, які їх об'єднують, мають бути активнішими. Якби такий інцидент трапився в іншій європейській країні, юридичні компанії відразу ж зателефонували б усім пасажирам конкретного рейсу, об'єднали їх і подали величезний позов проти авіаперевізника. У підсумку він зазнав би серйозних фінансових втрат. Тому авіакомпанії там намагаються не доводити до кризи. А в Україні авіаперевізники дозволяють собі затримувати рейси через безкарність", – резюмував Вовк.
Наприкінці червня українські туристи не могли вилетіти з аеропортів Тунісу, Албанії, Грузії, Єгипту, Туреччини та інших курортних країн.
Крім того, сотні людей не могли вилетіти і з Києва.
3 липня начальник управління консульського забезпечення Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич повідомив, що з Тунісу вилетіли останні два літаки з громадянами України, які не могли покинути країну.
Цього самого дня міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що кризу авіаперевезень подолано.