В Україні до кінця 2019 року запустять єдину диспетчерську службу екстреної медицини – МОЗ
У 2020 році екстрена медична допомога стане частиною гарантованого пакета послуг, який оплачуватиме Національна служба здоров'я України за договором.
До кінця 2019 року всі регіони країни отримають єдину оперативно-диспетчерську службу екстреної медицини. Про це 1 листопада повідомила пресслужба МОЗ.
Однією зі складових частин пілотного проєкту є закупівлі автомобілів, обладнання та програмного забезпечення для диспетчерських та оснащення центрів підготовки співробітників екстреної медицини.
На пілотний проєкт на 2019 рік у державному бюджеті було закладено майже мільярд гривень. Кошти, виділені для поліпшення матеріально-технічного стану та навчання фахівців, розподілено між регіонами для проведення закупівель на місцях. У державному бюджеті 2019 року, уперше за багато років, було закладено кошти саме на розвиток екстреної медичної допомоги.
Екстрена медична допомога 2020 року стане частиною гарантованого пакета послуг, який оплачуватиме Національна служба здоров'я України за договором. Вимогами для підписання договору є: єдиний центр екстреної медичної допомоги у регіоні із центральною оперативно-диспетчерською службою і статус комунального некомерційного підприємства.
Запровадження єдиної диспетчерської служби на регіон означає, що кожен українець зможе зателефонувати на номер 103 і бути впевненим, що в разі необхідності до нього буде скеровано найближчу бригаду екстреної медичної допомоги – навіть якщо вона буде з іншого району чи області. Крім того, створення сучасних диспетчерських служб дає змогу:
- зменшити час оброблення виклику від 3–5 хв до 1 хв у 90% випадків;
- поліпшити норматив проїзду на екстрені випадки до 10 хв у містах та 20 хв у сільській місцевості;
- у середньому на 20% зменшити пробіг автомобілів екстреної медичної допомоги;
- зібрати актуальну і достовірну статистику, яку можна аналізувати для покращення надання екстреної допомоги.
Представниця уряду у Верховній Раді нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук у коментарі виданню "ГОРДОН" повідомила, що в державному бюджеті України на 2020 рік не заплановано скорочення фінансування освіти й медицини.