В Україні відпущено перший мільйон ліків за електронними рецептами – Супрун
Українські лікарі можуть виписувати електронні рецепти: на телефон пацієнта приходить повідомлення з номером і кодом, який потрібно назвати в аптеці, зазначила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
В Україні відпущено перший мільйон медикаментів за програмою "Доступні ліки" за електронними рецептами, повідомила 12 травня у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Менш ніж за місяць від старту електронних рецептів було виписано перший мільйон рецептів без папірців. А 9 травня о 17.54 було відпущено мільйонний лікарський засіб в одній з аптек у Кривому Розі. Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі і пацієнти охоче ними користуються", – написала Супрун.
Вона зазначила, що з квітня 2019 року програма "Доступні ліки" перейшла в адміністрування Національної служби здоров'я України.
"Завдяки електронній системі тепер можливо відслідковувати будь-яку інформацію стосовно програми "Доступні ліки" – навіть коли точно і де було відпущено ліки. Тепер ми можемо ще детальніше аналізувати роботу програми, робити її більш сучасною та зручною для пацієнтів, провізорів і лікарів. Жодних папірців, текст на яких складно розібрати. Тепер на телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці. За цим номером провізор знаходитиме рецепт – його лікар виписуватиме в електронній системі. Уся медична інформація про пацієнта надійно захищена. За потреби лікар може роздрукувати код (наприклад, якщо у пацієнта немає телефона). Одержати препарати можна в будь-якій із 6,4 тис. аптек, які беруть участь у програмі", – додала Супрун.
Із 1 квітня 2017 року в Україні було запущено програму реімбурсації щодо ціноутворення на ліки, яка передбачає, що пацієнти оплачуватимуть вартість аптечних препаратів для лікування бронхіальної астми, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань частково.
Із 22 січня 2018 року в Україні діє новий список медпрепаратів у межах програми "Доступні ліки": 239 медикаментів, із яких 47 є повністю безкоштовними для громадян.