Вірусолог: Коли експрестест дає позитивний результат, це означає, що людина вже хвора приблизно тиждень
Доцентка кафедри вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Мовчанець підкреслила, що тест-системи не дають 100% гарантії, тому говорити, що людина інфікована коронавірусом, можна тільки після лабораторного аналізу.
Антитіла на коронавірус у крові людини з'являються індивідуально, приблизно на п'ятий – восьмий день від початку хвороби. Про це в інтерв'ю "Обозревателю" розповіла доцентка кафедри вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Мовчанець.
"Тобто якщо ви зробите експрестест на четвертий день, то результату не буде. Коли тест дає позитивний результат, це означає, що людина вже хвора приблизно тиждень", – сказала вона.
Мовчанець додала, що будь-яка тест-система не дає 100% гарантії.
"Завжди ми маємо на увазі, що буде 20% неточності", – пояснила вона.
Україна не може відмовитися від експрестестів і перевіряти пацієнтів лабораторно, оскільки останній варіант значно дорожчий.
"Ці ПЛР-дослідження – дуже дороге задоволення. Вони в сотні разів дорожчі за експрестести. До того ж наші лабораторії навіть у Києві не впораються з великою кількістю аналізів, просто немає такої можливості", – уточнила Мовчанець.
Станом на ранок 27 березня в Україні підтверджено 218 випадків зараження коронавірусом, із них чотирьох людей вилікували, п'ятеро померли, повідомили в МОЗ.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 27 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 537 тис., із них 24 110 людей померли, понад 123 тис. одужало.