Віце-президент Асоціації водоканалів: Україна може докупити рідкий хлор у Словаччині, Польщі та Узбекистані
Румунських постачань спецзасобу для очищення води недостатньо для загальної потреби України, зазначила віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій.
Рідкий хлор із Румунії надходить в Україну невеликими партіями, тому можуть знадобитися додаткові закупівлі в інших країнах. Про це 18 липня в ефірі телеканала "112 Україна" повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій.
"Із Румунії вже потихеньку заїжджає [хлор] малими партіями, 30–40 тонн на тиждень, але цього недостатньо для загальної потреби. Словаччина, Польща й Узбекистан можуть почати відвантаження для України до 30 серпня", – пояснила вона.
Бабій додала, що зараз у Києві та Кривому Розі переобладнують потужності, щоб приймати цистерни з хлором і переливати його в контейнери для регіональних споживачів.
6 липня прес-служба "Київводоканалу" попередила, що в низці регіонів України може спостерігатися нестача питної води через брак рідкого хлору. Водночас зазначали, що Київ має достатні запаси засобу, а регіональні водоканали шукають альтернативних способів знезараження води.
Нестача утворилася через зупинення єдиного українського виробника зазначеного реагенту – заводу "ДніпроАзот". Підприємство заявило про тимчасове простоювання через високі ціни на газ. За даними "Цензор.НЕТ", завод входить у бізнес-групу "Приват" бізнесмена Ігоря Коломойського.
13 липня прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що Україну буде забезпечено рідким хлором. Він підкреслив, що "ДніпроАзот" повинен купувати газ за ринковою вартістю, як і вся українська промисловість.
У Миколаєві з 14 липня через скорочення запасів спецзасобу водопостачання обмежили в денний і нічний час. Про можливе припинення подавання води 16 липня попередили у Дніпропетровській області. Також закінчуються запаси реагенту в Харкові.
"ДніпроАзот" заявив, що підприємство готове відновити виробництво хлору за умови погодження з Антимонопольним комітетом України підвищення цін на цю продукцію.