Уперше в Україні з-під варти звільнили вбивцю сімох осіб – ЗМІ
Лідера злочинного угруповання Олександра Каверзіна засудили до довічного ув'язнення у 2002 році, повідомив "Обозреватель". У 2012 році йому вдалося відсудити в України у Європейському суді з прав людини €40 тис., зазначила "КП в Украине".
У Вінницькій області вперше звільнили українця, засудженого до довічного ув'язнення. Про це 8 листопада у Facebook повідомив колишній голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.
Він зазначив, що в′язня звільнили за станом здоров'я.
"На ньому було декілька трупів. Троє з них – співробітники міліції", – додав Старенький.
За даними "Обозревателя", мова йде про Олександра Каверзіна – лідера злочинного угруповання, якого суд засудив до довічного ув'язнення у 2002 році за вбивство сімох осіб.
"КП в Украине" пише, що він здійснив "цілу серію розбоїв і вбивств". Серед жертв – двоє міліціонерів – співробітників Управління з боротьби з організованою злочинністю Хмельницької області. Ще двох правоохоронців було тяжко поранено, але вони вижили, ідеться в матеріалі.
Каверзін скаржився на тортури з боку міліції й осліп, перебуваючи в СІЗО. У 2012 році йому вдалося відсудити в України у Європейському суді з прав людини €40 тис. (приблизно 1,2 млн грн).
Прес-секретар заступника міністра юстиції Юрій Маслак розповів, що восени 2014-го спеціалізована медична комісія "підтвердила, що засуджений сліпий на обидва ока, але зробила висновок, що хвороба не становить загрози для життя і не перешкоджає перебуванню в місцях позбавлення волі".
Із висновками комісії погодився Вінницькій міський суд, але Вінницький апеляційний ухвалив рішення на користь Каверзіна.
Отже, пише видання, "виявили юридичний казус, на який не звертали уваги ні до, ні після 2001 року, коли було ухвалено нову редакцію Кримінального кодексу України".
"Довічне ув'язнення передбачає, що людина задля спокути провини залишається в місцях позбавлення волі до самої смерті. А стаття 84 КК свідчить, що ув'язненого можуть звільнити від покарання за станом здоров'я. Мова йде про засуджених узагалі, про довічно ув'язнених у ній нічого не йдеться", – пояснив Старенький.